Wyspa Wielkanocna ponownie otwarta dla turystów

Wyspa Wielkanocna – znana także jako Rapa Nui – ponownie otworzyła się dla turystów. Przez ostatnie dwa lata przebywanie na niej było praktycznie niemożliwe ze względu na zagrożenia związane z pandemią koronawirusa.

Reklama

Położona w Polinezji Chilijskiej Wyspa Wielkanocna uważana jest za najbardziej odizolowane miejsce na świecie. Mimo wszystko turyści przybywali na nią z wielkim zafascynowaniem ze względu na występujące tam gigantyczne kamienne głowy wyrastające z ziemi, czyli tzw. moai. Badacze do dziś snują na ich temat liczne hipotezy, ale nikt nie potrafi wytłumaczyć do końca, skąd właściwie mogły się wziąć.

Tajemnicza i odległa Rapa Nui od dwóch lat była jednak niedostępna dla osób z zewnątrz. Wyspa zdecydowała się na całkowitą izolację od świata, chcąc chronić swoich mieszkańców przed ryzykiem zachorowania na Covid-19. W sierpniu tego roku izolacja dobiegła jednak końca.

- Wyspa Wielkanocna jest największym skansenem na świecie. Po dwóch latach izolacji dowiedzieliśmy się już, na czym polega pandemia i jak o siebie zadbać – powiedział w oświadczeniu Pedro Edmunds, burmistrz Wysp Wielkanocnych.

Wyspa Wielkanocna jest dostępna dla odwiedzających dokładnie od 1 sierpnia 2022 roku. Jednak jeden z najsłynniejszych hoteli – Explora Rapa Nui – wznowi swoją działalność nieco później.

Explora Rapa Nui – luksusowy hotel na Wyspach Wielkanocnych

Explora Rapa Nui Explora Rapa Nui

Explora Rapa Nui to jeden z najbardziej prestiżowych punktów na mapie Wyspy Wielkanocnej. Certyfikowany przez LEED hotel ogłosił niedawno wznowienie działalności. Planowana data otwarcia to 24 września 2022.

Goście będą mogli zdecydować się na jedną z trzydziestu propozycji zwiedzania wyspy, w tym wycieczki z przewodnikiem, przejażdżki rowerowe, nurkowanie i snorkeling.

Będą mogli również wybrać zajęcia oparte na strefie eksploracji. Przykładowo tzw. strefa Poike oferuje wędrówkę przez pozostałości archeologiczne i ogrody skalne Hotu Iti, które ostatecznie zaprowadzą zwiedzających do Ahu Tongariki, największej platformy ceremonialnej Rapa Nui.

Propozycji pobytu jest wiele. Każda z nich podąża jednak za jednym celem, którym jest przybliżenie turystów do rodzimej kultury mieszkańców Rapa Nui. Warto także wiedzieć , że wszystkie pół- i całodniowe wycieczki są przeznaczone dla małych grup i mają poziom trudności od łatwego do eksperckiego.

Urlop na Wyspach Wielkanocnych - obostrzenia dla turystów

Linie lotnicze LATAM poinformowały niedawno, że wznowiono działanie trasy z Santiago na Wyspę Wielkanocną. Loty odbywają się w czwartki i soboty – wkrótce ich liczba ma zostać powiększona.

- LATAM będzie stopniowo zwiększać częstotliwość, jeśli pozwolą na to środki zdrowotne. Koordynujemy działania z władzami - powiedziała w oświadczeniu Constanza Pizarro, menedżer ds. komunikacji LATAM.

Odwiedzający muszą być jednak w pełni zaszczepieni i posiadać negatywny wynik testu PCR wykonany nie później niż 24 godziny przed wejściem na pokład samolotu. Dodatkowo, po przybyciu na wyspę niezbędne okaże się wykonanie testu antygenowego. Niespełnienie powyższych warunków będzie skutkowało odesłaniem do domu.