Najlepsza włoska pizza 2022 - tylko w Caserta

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Włochy to prawdziwa świątynia skarbów, jeśli chodzi o sztukę kulinarną. Mimo wszystko to właśnie pizza jest prawdziwą perłą, jeśli chodzi o kuchnię włoską. Teraz wiemy, gdzie tak naprawdę można ją zjeść w najlepszym wydaniu.

Reklama

Według rankingu „50 Top Pizza 2022”, najlepszą pizzę na świecie zjemy w „I Masanielli – Francesco Martucci” w Caserta - małym mieście położonym niedaleko Neapolu. Wyniki zostały ogłoszone tuż po tym, jak szereg ekspertów zasiadł do stołu z napisem „JURY”, aby ocenić ankiety inspektorów.

Warto wiedzieć przy tym, że najważniejszymi kryterium okazały się: jakość składników, praca obsługi, estetyka samych lokali oraz selekcja win i piw.

Pizza Neapolitana - najlepsza na świecie! 

„I Masanielli – Francesco Martucci” wykazało się zatem sporym profesjonalizmem. Niedawno lokal odwiedziła nawet Sophia Loren!

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że pizza neapolitańska w ogóle zdaje się królować wśród tych najlepszych, bo czołówkę rankingu zajmują przede wszystkim lokale położone w Kampanii.

 

Gdzie zjeść najlepszą włoską pizzę?

Jak dobrze wiemy – pizza pizzy nie równa. Jedni wolą tę na cieniutkim cieście w stylu kalabryjskim, inni na grubym w stylu amerykańskim, a jeszcze inni rozpływają się kęsem odmiany rzymskiej lub neapolitańskiej.

Jak więc przedstawia się czołówka rankingu „50 Top Pizza 2022”?

1. „I Masanielli – Francesco Martucci” – Caserta

2. „50 Kalò” – Neapol

3. „10 Diego Vitagliano Pizzeria” – Neapol

4. „I Tigli” – San Bonifacio 

5. Francesco & Salvatore Salvo Neapol

6. Seu Pizza Illuminati – Rzym 

7. La Notizia 94 – Neapol

8. 180g Pizzeria Romana – Rzym

9. Dry Milano – Mediolan

10. Cambia-Menti di Ciccio Vitiello – Caserta