Lego wspiera Ukrainę 

Lego wspiera ukraińskie rodziny dotknięte wojną, które w obliczu rosyjskiej inwazji zmuszone są uciekać do ościennych krajów.

Reklama

Darowizna ta ma na celu wsparcie ogólnej pomocy humanitarnej dla narodu ukraińskiego oraz edukacji i ochrony dzieci – czytamy we wspólnym oświadczeniu wydanym przez Fundację Lego, Fundację Olego Kirka oraz Grupę Lego.

Środki – łącznie 110 mln duńskich koron (około 16,5 mln dolarów) – przekazane organizacjom UNICEF, Save The Children International oraz duńskiemu Czerwonemu Krzyżowi zostaną przeznaczone na zaspokojenie najbardziej podstawowych i pilnych potrzeb życiowych oraz wsparcie psychologiczne dla milionów osób dotkniętych kryzysem.

Dokładne rozdysponowanie środków będzie zależeć od wspomnianych wcześniej organizacji, które zdecydują, jakie cele pomocowe w danym momencie są najważniejsze z punktu widzenia obywateli Ukrainy.

Jesteśmy po stronie narodu ukraińskiego i wszystkich dotkniętych niszczycielską inwazją na Ukrainę i wzywamy do szybkiego i pokojowego zakończenia konfliktu – napisano w oświadczeniu.

Lego ostrzega swoich pracowników w Rosji

Jak donosi Reuters 28 lutego firma Lego wysłała do swoich osiemdziesięciu pracowników w Rosji maila, w którym ostrzega ich przed angażowaniem się w antywojenne protesty i uczestnictwem w nich.

Nie angażuj się, celowo ani przypadkowo, w żadne publiczne protesty, a nawet pokojowe demonstracje – napisano w mailu.

Wiadomość została wysłana w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom duńskiej firmy w Rosji, ale przedstawiciel Lego stwierdza bardzo wyraźnie, że komunikat jest jedynie radą, do której personel nie musi się stosować.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zatrzymano ok. 5,5 tys. osób biorących udział w antywojennych protestach na ulicach rosyjskich miast.

Lego wstrzymało również sprzedaż swoich produktów w Rosji.