Wódka „Zelensky” już w sprzedaży

Ukraińska projektantka mody Anastasiia Rosinina we współpracy ze szwajcarskim przedsiębiorcą dr Tobiasem Reichmuthem stworzyła markę wódki „Zelensky”. Pierwsza partia alkoholu pojawiła się właśnie na brytyjskim rynku.

Reklama

Zelensky Vodka Zelensky Vodka

Wódka „Zelensky” wyróżnia się na tle innych przede wszystkim szatą graficzną. Flaga Ukrainy z zaciemnionym profilem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego tworzą ramę dla hasła przewodniego marki: drink for peace, czyli wypij za pokój. Jej aktualna cena to 29,90 funtów.

Co więcej, producenci nowego trunku zobowiązali się do publikowania corocznych raportów dotyczących wykorzystania darowizn. Wszystkie zyski mają zostać przeznaczone na pomoc Ukrainie do co najmniej 2026 roku.

 

Pierwszy sukces marki „Zelensky”

Anastasiia Rosinina opublikowała na swoim Instagramie podziękowania za tak entuzjastyczną reakcję na powstanie wódki „Zelensky”. Jak podaje Georgia von Gleichen, członkini zespołu założycielskiego marki, po zaledwie ośmiu dniach od startu firma była już w stanie przekazać 30 tysięcy funtów na szpital dziecięcy w Kijowie oraz organizację charytatywną wspierającą najbiedniejszych Ukraińców.

- W tym trudnym czasie lekarze i cały personel tego szpitala pracują na pełnych obrotach i robią wszystko, co możliwe (a czasem nawet niemożliwe), aby pomóc wszystkim. Będziemy ich nadal wspierać w ich heroicznej pracy – czytamy na Instagramie Anastasii Rosininy.