Włochy z rekordową liczbą turystów

Wybuch pandemii koronawirusa nie był łaskawy dla wielu branży, ale żadna z nich nie ucierpiała tak mocno jak turystyka. To właśnie w tym czasie sektor zmierzył się z tzw. „najgorszymi latami turystycznymi w historii”, ale wszystko wskazuje na to, że ten rok przynosi nowe nadzieje.

Reklama

Jak sugeruje konfederacja branży turystycznej, wystarczyło pół roku na to, by powrócił optymizm. Dotyczy to szczególnie Włoch, które tylko w czerwcu odnotowały ponad 9 milionów odwiedzających, czyli o 800 tysięcy więcej niż jeszcze przed pandemią. I trudno się temu dziwić – wszyscy stęskniliśmy się za podróżami.

Turyści odwiedzający Włochy pochodzili głównie z krajów europejskich, tj. Niemiec, Francji, Hiszpanii, Austrii oraz Holandii. Duży odsetek stanowili także Japończycy, Kanadyjczycy i Amerykanie.

Włochy - historyczne miasta głównym kierunkiem podróży w 2022

Jeszcze w maju portal Zintigo Travel zauważył wzrost zainteresowania wśród turystów cywilizacjami starożytnymi i historycznymi miastami. Podobno wśród najpopularniejszych kierunków podróży dominuje aktualnie Taj Mahal.

Nie inaczej dzieje się w przypadku Włoch. Odwiedzający najchętniej przyjeżdżają do Rzymu, Wenecji, Florencji i Neapolu, czyli prawdziwych kolebek cywilizacji. Innymi miastami, które cieszą się w tym roku ogromnym zainteresowaniem, są: Rawenna, Perugia, Palermo, Bari, Turyn, Genua oraz Matera.