Wakacje w winnicy - ciekawy pomysł Airbnb 

Szukasz pomysłu na niebanalne wakacje? Co powiesz na wizytę w winnicy, w której poznać możesz tajemnice tego trunku od podszewki, spędzić wspaniały czas w duchu slow life i dowiedzieć się o winie więcej niż ze wszystkich książek? Jeśli jesteś zainteresowany, ale nie wiesz, jak znaleźć odpowiednie dla Ciebie miejsce, Airbnb przychodzi z pomocą. Słynna platforma noclegowa właśnie stworzyła kategorię WINNICE, w której znajdziesz aż 100 tys. winnic z całego świata! Brzmi fantastycznie, prawda?

Reklama

Skąd pomysł na taką kategorię? Airbnb już od dłuższego czasu poszerza swoją ofertę o nietypowe rozwiązania. W ostatnim czasie do klasycznych kategorii dołączyły m.in. kampingi czy domy-łodzie, a także kategoria OMG!

Teraz wśród tych niebanalnych pomysłów na wakacje znalazło się również miejsce na WINNICE. Wszystko z powodu rosnącego zainteresowania w turystyce podróżami kulinarnymi, w tym pobytami w winnicach. Wiele winnic, choć posiada w swojej ofercie miejsca noclegowe, trudno nazwać tradycyjnymi hotelami. Stąd inicjatywa Airbnb, by włączyć winnice do swojej oferty.

 

Winnice z całego świata otwierają się na turystów 

W kategorii WINNICE znajdziemy więc szereg propozycji – od typowych baz noclegowych, poprzez prywatne kwatery, aż po miejsce na rozbicie namiotu. Baza miejsc jest imponująca (100 tys.!) i – jak zapewniają przedstawiciele platformy Airbnb – wciąż się rozrasta, a zainteresowanie wakacjami w winnicy nie słabnie.

WINNICE na Airbnb zatem to wspaniała informacja zarówno dla coraz bardziej wymagających turystów, jak i branży winiarskiej, która dzięki turystyce kulinarnej może poszerzyć zakres swoich możliwości.