WILNO - 700 lat historii 

Wilno skończy w 2023 roku 700 lat. Problem w tym, że mało kto wie, kiedy dokładnie powinien składać miastu życzenia, a poza tym od 699 lat owe życzenia właściwie nie napływały. Jeśli więc ktoś z nas czuje się zobowiązany co do tego, aby naprawić ten błąd, teraz ma okazję do wysłania spóźnionej kartki urodzinowej dla Wilna. 

Reklama

Kampania urodzinowa przygotowana przez agencję rozwoju turystyki i biznesu miasta – Go Vilinius – przyjęła estetykę lat 90., czyli czasu wielkich początków internetu.

Na jej potrzeby Ricardas Matacius stworzył film, którego przesłanie w skrócie to: „Możesz zapomnieć o dacie urodzin Wilna, ale uroczystość będzie niezapomniana”.

Film jest jednak jedynie wstępem do innego rodzaju prezentów na 700. urodziny Wilna – tyle że tym razem będziemy musieli sami o nie zadbać.

 

Spóźniona e- kartka urodzinowa dla Wilna

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, kampania stwarza możliwość wysłania spóźnionej o przeszło 700 lat e-kartki urodzinowej dla Wilna. Jak to zrobić?

Wystarczy wejść na stronę internetową  700 Birthday Cards, a następnie wybrać e-kartkę, która najbardziej przypadła nam do gustu, lub stworzyć własną. Następnie klikamy przycisk „pogratuluj miastu” i gotowe - urodzinowa wpadka zażegnana.

Oczywiście kampania nie ma na celu wypominać światu tego, że nie pamięta o dacie powstania Wilna. Jest raczej zachętą do odwiedzenia tego wiekowego miasta, a żartobliwa narracja nawiązuje do niezwykłego poczucia humoru mieszkańców Wilna. 

- Autoironia i racjonalne spojrzenie na sytuację na globalnej mapie turystyki stały się już swego rodzaju wizytówką Wilna. Chcieliśmy to wykorzystać – tłumaczy w oświadczeniu prasowym Inga Romanovskienė, dyrektorka Go Vilnius.

A zatem nie pozostało nam nic więcej, jak nadrabiać te urodzinowe zaległości. Oczywiście życzymy miastu nie sto, a tysiąc lat i chętnie zapiszemy wizytę w Wilnie na naszej liście turystycznych must have!