Burj Al Arab − na czym śpią goście 7-gwiazdkowego hotelu w Dubaju?

Hotelowe łóżko często decyduje o ostatecznej ocenie pobytu w danym miejscu. Nic więc dziwnego, że 7-gwiazdkowy Burj Al Arab w Dubaju nawet i w tej kwestii gwarantuje absolutnie najwyższy poziom luksusu. Dość powiedzieć, że łóżka znajdujące się na wyposażeniu obiektu są ponoć tak wygodne, że goście często nie chcą z nich wcale wychodzić.

Reklama

Za te niezwykłe sypialniane doznania odpowiada szwedzka marka Duxiana, oferująca materace DUX, które uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Niektóre z nich mają nawet 50 centymetrów grubości i wyposażone są w kilka tysięcy sprężyn oraz możliwość regulacji poziomu twardości − od supermiękkiego, przez średni, aż po twardy i supertwardy. Co więcej, każdy z tych poziomów może różnić się w zależności od strefy łóżka obejmującej ramiona, plecy czy nogi.

Dodatkowym elementem standardowego wyposażenia jest także tzw. topper, czyli dodatkowa warstwa na wierzchu materaca, poprawiająca ogólny komfort i amortyzację.

Łóżko w hotelu Burj Al Arab, fot. mat. prasowe Łóżko w hotelu Burj Al Arab, fot. mat. prasowe

Burj Al Arab - superwygodne poduszki i supermiękkie kołdry

Łóżko w hotelu Burj Al Arab, fot. mat. prasowe Łóżko w hotelu Burj Al Arab, fot. mat. prasowe

Najbardziej luksusowy materac na świecie

Poza materacami niezwykłe wrażenie robią również pościel i poduszki. Te ostatnie także wypełnione są mikrosprężynami, które zapewniają właściwe podparcie dla głowy we wszystkich newralgicznych punktach oraz wysoki komfort.

Podobnie zresztą jak poszewki i prześcieradła wykonane z czesanej bawełny organicznej i satyny oraz kołdry z wypełnieniem z gęsiego puchu. Wisienką na torcie są wezgłowia, które można dopasować do stylu wnętrza – od oszczędnego skandynawskiego i japońskiego minimalizmu po francuski przepych. 

W sumie cena całego takiego zestawu z materacem oscyluje w granicach 70-80 tys. zł.