Książę Monako za kierownicą nowego McLarena

Książę Monako Albert II zainaugurował Grand Prix Monako w najnowszym modelu marki McLaren oznaczonym nazwą Artura. Jest to pierwszy seryjnie produkowany w Europie, wysokowydajny hybrydowy supersamochód brytyjskiego producenta.

Reklama

Nowa artura w charakterystycznym kolorze McLaren Orange została dostarczona księciu na linię startową, skąd monarcha w towarzystwie swojego siedmioletniego syna Jakuba ruszył po trasie ulicznego toru w Monte Carlo, dając publiczności szansę poznania przyspieszenia i osiągów nowej konstrukcji McLarena.

McLaren artura podczas okrążenia inauguracyjnego na torze w Monako/fot. mat. prasowe McLaren artura podczas okrążenia inauguracyjnego na torze w Monako/fot. mat. prasowe

Jesteśmy zaszczyceni faktem, że Jego Wysokość, Książę Monako Albert II, zainaugurował Grand Prix Monako 2022 za kierownicą mclarena artury – powiedział Gareth Dunsmore, dyrektor marketingu McLaren Automotive Ltd.

– Ten kultowy wyścig od niemal 60 lat ma specjalne znaczenie dla McLarena. Nasza nowa wysokowydajna hybryda to esencja doświadczeń marki zebranych na drogach i torach w formie supersamochodu nowej generacji. Nie możemy się doczekać, by nasi klienci i fani, również mogli jej doświadczyć – dodał.

McLaren Artura – supersamochód nowej generacji

Artura to najnowsza konstrukcja marki McLaren, która jest początkiem transformacji brytyjskiego producenta w kierunku zelektryfikowanych supersamochodów przyszłości.

Model artura powstał przy wykorzystaniu ultralekkiej technologii kompozytowej McLaren Carbon Lightweight Architecture (MCLA) zapewniającej pojazdowi niezwykłą wytrzymałość przy jednoczesnej redukcji masy. Dzięki temu samochód może pochwalić się najniższą tzw. suchą wagą w swojej klasie – 1395 kg i masą własną na poziomie 1498 kg.

Dodatkowo marka wyposażyła swoje najnowsze auto w nowoczesną, hybrydową jednostkę napędową obniżającą emisje i umożliwiającą jazdę arturą także przy wykorzystaniu wyłącznie napędu elektrycznego. Łączna moc silnika to 671 koni mechanicznych, która zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 3 sekund.

Cena mclarena artury oscyluje w granicach 225 tys. dolarów.