Wenecja wprowadza opłaty za wjazd do miasta. Ile będzie kosztować "bilet do Wenecji"?

Wakacje w Wenecji? Jak się okazuje, marzy o nich wiele osób – a nawet zbyt wiele. Aby zwalczać przeludnienie, Wenecja będzie pobierać od turystów do 10 euro za wjazd do miasta, a kary za nieprzestrzeganie opłat są co najmniej dwa razy większe. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez radnych.
Wenecja - opłaty za wjazd do miasta
Miasto na wodzie, czyli przepiękna i romantyczna Wenecja to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na wakacje. Z tego powodu już wkrótce zostaną wprowadzone specjalne opłaty za wjazd do miasta, które – cóż – dla dobra portfela bezpieczniej uiścić.
Jak podają radni miasta, cena za wjazd do Wenecji będzie różniła się w zależności od liczby turystów w danym dniu. Kwoty, które przyjdzie nam zapłacić, prawdopodobnie będą wahać się od 3 do 10 euro i – co ciekawe – mają obowiązywać jedynie te osoby, które przybywają do miasta tylko na jeden dzień.
- Naszym celem wcale nie jest zamknięcie miasta na turystów. Chcemy jedynie skłonić ich do pozostania w Wenecji na dłużej, aby zmniejszyć szczyty turystyczne. Wenecja jest żywym miejscem i takim pozostanie – mówił Michele Zuin, radny miasta Wenecja ds. finansów.
Podobnego zdania jest także radna miasta Wenecja ds. turystki – Simone Venturini.
- To nie jest system do zarabiania gotówki, ale do zarządzania przepływami turystów – mówi w oświadczeniu Simone Venturini.
Polecamy
Bilet do Wenecji – kara za brak
Wakacje 2022 będą zatem ostatnim sezonem, w którym nie będzie obowiązywać "Bilet do Wenecji". Opłaty zostaną wprowadzone wraz z dniem 16 stycznia 2023. Nie będą obowiązywały mieszkańców miasta, dzieci poniżej 6. roku życia, niepełnosprawnych, właścicieli nieruchomości oraz osoby zaproszone na eventy sportowe czy kulturowe. Naruszenie zakazu może kosztować do 303 euro.
W podobnej sytuacji są także goście hotelowi. Zapłacą oni jednak specjalny podatek turystyczny za pośrednictwem hotelu, w którym przebywają. Będzie dotyczyć osób odwiedzających historyczne centrum Wenecji oraz wysp: Lido di Venezia, Pellestrina, Murano, Burano, Torcello, Sant'Erasmo, Mazzorbo, Mazzorbetto, Vignole, S. Andrea, La Certosa, S. Servolo, S. Clemente i Poveglia. Naruszenie tego nakazu może kosztować nawet do 434 euro.
- Ten ruch ma na celu znalezienie równowagi między mieszkańcami a długoterminowymi i krótkoterminowymi gośćmi i mamy nadzieję, że się to uda – dodaje Simone Venturini.
Polecamy
Polecamy
Polecamy
Popularne
- 1 Dlaczego starożytni Egipcjanie uprawiali arbuzy? Odpowiedź może Was zaskoczyć
- 2 Jak zrobić prawdziwe francuskie croissanty? Ważny jest "test szyby"
- 3 Jeff Bezos po cichu i pod osłoną nocy odholował swój superjacht. Koniec afery z rozbiórką zabytkowego mostu w Rotterdamie
- 4 Bułgarski cud motoryzacji. Nowy Alieno Unum ma zawstydzić konkurencję. Prędkość do 600 km/h!
- 5 Ten supersamochód jest zrobiony z… drewna. I rozpędza się do prawie 400 km/h!
Zajrzyj na nasz inspirujący profil na Instagramie
Najnowsze

Willa, w której tworzył Pablo Picasso, wystawiona na sprzedaż. Cena? Z pewnością dorównuje sławie artysty

Porsche odzyskało rekord aut elektrycznych na Nürburgringu. Taycan Turbo S pobił Teslę o ponad 2 sekundy!

Balenciaga sprzedaje najdroższy worek na śmieci we wszechświecie. „Trash Pouch” kosztuje… 1800 dolarów

Ceny oleju szybują. Oliwa też będzie drożna. Wszystko przez falę upałów w Europie
