Nolita

Nolita Warszawa / materiały prasowe Nolita Warszawa / materiały prasowe

Reklama

Warto odwiedzić to miejsce wieczorową porą. Wystrój lokalu, pełen odcieni szarości, czerwieni i czerni oraz dobrej jakości materiałów tworzy wyjątkowy, elegancki klimat na miarę nowojorskich lokali Manhattanu. Dbałość o każdy detal można zauważyć również w karcie menu, która serwując proste składniki, zapewnia najlepszej jakości podniebne doświadczenie kulinarne. To miejsce warto odwiedzić ze względu na wybornie serwowane owoce morza, a także dla starannie wyselekcjonowanego menu degustacyjnego.

 

Jazz Club Jassmine

Jassmine Jazz Club / materiały prasowe Jassmine Jazz Club / materiały prasowe

Zaraz po wyśmienitej kolacji skomponowanej z menu degustacyjnego w Nolicie, możemy udać się do znajdującego się nieopodal podziemnego klubu jazzowego w hotelu Nobu. Jassmine to uosobienie elegancji i swobody, powagi i żywiołu, a także nostalgii i ekstrawagancji. Możemy doznać tu salonowego wręcz wizerunku gatunku, dancingowego klimatu jazzowego przy akompaniamencie rewelacyjnych zespołów i artystów. Doświadczenie odizolowania od reszty świata i wkroczenia do nowej rzeczywistości dodatkowo potęguje wystrój wnętrza, utrzymany w ciemno bordowej kolorystce oraz stroje obsługi. Z muzyką na żywo świetnie komponuje się również menu, przygotowane przez kucharzy z hotelu Nobu, a także alkohole od sommelierów.

 

Gin bar Lane’s

Gin bar Lane’s / materiały prasowe Gin bar Lane’s / materiały prasowe

Lane’s to butikowy gin bar znajdujący się w hotelu Bristol - miejsce nie tylko dla miłośników angielskiego trunku, lecz dla wszystkich, którzy cenią sobie zmysłowe doświadczenie konsumenckie i prestiżową kulturę barową. Wnętrze Lane’s Bar to prawdziwa uczta dla oka. Aksamitnie otulająca przestrzeń, wygodne sofy i gra świateł zachęcają do długich rozmów i relaksu z przyjaciółmi w duecie autorskich kieliszków, wypełnionych po brzegi wyjątkowymi gatunkami ginu. Lane’s Bar to miejsce kosmopolityczne, przenikające energią, które dzięki muzyce na żywo, w jednej chwili może przeistoczyć się z przytulnego baru w żwawy Soft Electro House.

 

Teatr Wielki - Opera Narodowa

Teatr Wielki - Opera Narodowa / materiały prasowe Teatr Wielki - Opera Narodowa / materiały prasowe

Kolebka kultury warszawskiej i kwintesencja sztuki na najwyższym poziomie. Wspaniałe wnętrza.

Miałam okazje odwiedzić najbardziej znane na świecie miejsca związane z kulturą i sztuką, jednak Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie robią na mnie osobiście największe wrażenie. Doskonałe miejsce, do którego warto także zabrać gości odwiedzających Warszawę.

 

Kino Kinogram w Norblinie

Koktajl Bar w Kinie Kinogram / materiały prasowe Koktajl Bar w Kinie Kinogram / materiały prasowe

Nietypowe kino współtworzone z Gildią Reżyserów Polskich, które otworzyło się w zeszłym roku roku w Fabryce Norblina. Kino kształtuje swój autorski repertuar, bazując nie tylko na najnowszych produkcjach, ale także na tych, które nie są dziś już grane lub cyklach filmowych polskich twórców. Ucztę filmową umilają wygodne fotele i kanapy oraz serwis kelnerski. Dzięki temu prelekcję filmu możemy obserwować z kieliszkiem szampana lub ulubionym koktajlem w ręku. Wisienką na torcie jest statuetka Oscara, którą możemy zobaczyć w jednej z sal. To miejsce kultury wypełnione licznymi spotkaniami z reżyserami, twórcami opery czy festiwalami muzyki kinowej.