1. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Café Bristol, Warszawa

Reklama

Legendarna Café Bristol zapisała się w sercach kilku pokoleń warszawiaków. Przez lata pełniła rolę salonu stolicy, w którym przy kawie spotykała się warszawska śmietanka towarzyska. Poza słodkimi dodatkami do kawy w lokalu znajdziemy także propozycje wytrawne. Specjalnością kawiarni jest Tort Bristol oraz Florentynki, czyli kruche ciastka zanurzone w karmelu, bez których wielu warszawiaków nie wyobraża sobie codziennej kawy.

 2. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Lourse, Warszawa

Cukiernia i kawiarnia Lourse - Hotel Raffles Europejski / materiały prasowe Cukiernia i kawiarnia Lourse - Hotel Raffles Europejski / materiały prasowe

Przedwojenna cukiernia Lourse była jedną ze słynniejszych w całej Warszawie. Na kawiarnianą mapę stolicy powróciła po wielu latach wraz z otwarciem hotelu Raffles Europejski Warsaw. Lourse zachwyca zarówno pod kątem wnętrz jak i menu. Wystrój obecnego lokalu to klasyczne połączenie białej kości słoniowej i mosiądzu, zaś w menu znajdziemy tradycyjne desery jak np. ciasto czekoladowe, sernik, ptysie i eklery.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie! 

3. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce -Lukullus St.Tropez, Warszawa

Lukullus St Tropez / materiały prasowe - fot. Tomo Yarmush Lukullus St Tropez / materiały prasowe - fot. Tomo Yarmush

Macie ochotę na trochę lata w zimne grudniowe dni? Takie atrakcje tylko w Lukullus St.Tropez. Kawiarnia na stołecznym Powiślu to jedna z sześciu kawiarni działających pod szyldem Lukullus w Warszawie. I chociaż każda z nich zachwyca wystrojem i słodkościami, to lokal na Powiślu wyróżnia się swoim wnętrzem najbardziej ze wszystkich. Lukullus St.Tropez zachwyca również swoją ofertą. W menu poza kawami, ciastami i tortami znajdziemy także przygotowywane na miejscu lody.

4. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Nanan, Wrocław

Nanan to współczesna cukiernia autorska przy wrocławskim rynku, a dokładnie przy ulicy Kotlarskiej 32. Cukiernia oczarowuje nieoczywistymi smakami i wyglądem swoich deserów, które przybierają najróżniejsze kształty w zależności od okazji i fantazji cukierników. Poza wyszukanymi deserami w menu znajdziemy również eklery czy makaroniki. Natomiast naszym zdaniem zdecydowanie warto skusić się na deser. Z pewnością zbliżające się święta będą dobrym źródłem inspiracji do kolejnych słodkich połączeń i deserów.

 5. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Odette, Warszawa

Cukiernia i herbaciarnia Odette / materiały prasowe Cukiernia i herbaciarnia Odette / materiały prasowe

Zdecydowanie jedno z najmodniejszych miejsc w stolicy. Odette Tea Room mieści się przy ul. Twardej 4 i słynie m.in. z produkcji przepysznych makaroników. Poza tym w ofercie Odette pojawiają się torty, ciasta, desery, personalizowany praliny i czekolady oraz przygotowane przez cukiernię marmolady i kremy czekoladowe. Właścicielem Odette jest Krzysztof Rabek. Wspaniałe wypieki z Odette możecie znaleźć również w lokalu. Przy ul. Leszczyńskiej 12 oraz na stoisku przy Mysiej 3.

 6. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Parle Patisserie, Poznań

W tym miejscu cukierniczy kunszt spotka się z magicznym wystrojem wnętrz i nietypowymi połączeniami smakowymi – czytamy na stronie internetowej poznańskiego lokalu. Cukiernię znajdziecie przy ul. Grunwaldzkiej 33c. Lokal zaprasza m.in. na słodkie i wytrwane śniadania, mono porcje, torty oraz pieczywo. Nad wszystkim czuwa Kateryna Us, szefowa i cukiernik w jednym. To ona odpowiada za niezastąpione makaroniki.

 7. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Słodki Słony, Warszawa

Jedna z najpopularniejszych cukierni w Warszawie, która od lat zachwyca m.in. pysznymi pączkami. I chociaż ich cena nie należy do najmniejszych, to czasami warto zgrzeszyć. Słodki Słony to wspólny projekt Magdy Gessler i jej córki Lary. Cukiernia od lat mieści się w warszawskim Śródmieściu. W tym roku zyskała młodszą siostrę na stołecznym Wilanowie. Lokal poza wspomnianymi pączkami i wypiekami na słodko, w swojej ofercie posiada również dania wytrawne.

 8. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Słodkości by Oskar Zasuń Chef, Kraków

Krakowska cukiernia jest od lat biznesem rodzinnym. Lokal mieści się przy ul. Ignacego Daszyńskiego 12. Zachwyca swoją słodką ofertą i wystrojem. Większą część lokalu pochłaniają blaty pracownicze, maszyny cukiernicze, zapach masła i wysokogatunkowej czekolady, a także szklana lada wypełniona przygotowanymi na miejscu, nierzadko na oczach samych odwiedzających, słodkościami, które powstają na bazie starych francuskich receptur.

 9. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Umam, Gdańsk

Zdecydowanie jedno z najważniejszych słodkich miejsc w Trójmieście i zarazem pozycja obowiązkowa podczas wizyty w Gdańsku. Umam mieści się w dwóch lokalizacjach: przy ulicy Hemara 1 we Wrzeszczu oraz przy ulicy Grobla II na Starym Mieście. Pieczę nad słodkościami sprawuje Krzysztof Ilnicki, cukiernik wyszkolony w patisseriach Europy. Bez dwóch zdań zjecie tam jedną z najlepszych bez na Pomorzu.

 10. Najlepsze cukiernie i kawiarnie w Polsce - Urszi cakes, Żabia Wola

Szukacie pomysłu na weekendową wycieczkę? 40 kilometrów od Warszawy, w Żabiej Woli mieści się Urszi Cakes. Za przepyszne słodkości w tym miejscu odpowiada Urszula Janusz, która porzuciła pracę w korporacji i otworzyła własną cukiernie. Opłaciło się, ponieważ słodkości Urszi Cakes pokochały tysiące osób. Zdecydowanie jedno z najsłodszych i kreatywnych cukierni na Instagramie i w rzeczywistości.