Najpiękniejsze lodowiska na świecie

Macie ochotę na zimowe szaleństwo? Łyżwy to świetny sport, który zaangażuje całą rodzinę. Małą inspiracją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu niech będzie przegląd 7 najpiękniejszych lodowisk na świecie. To raj dla fanów zimowych sportów, imponującej architektury i pysznego jedzenia. 

Reklama

1. Lodowisko w Londynie - Somerset House Ice Rink

Somerset House Ice Rink / Shutterstock Somerset House Ice Rink / Shutterstock

Każdego roku przestrzeń przed majestatycznym Somerset House w Londynie zamienia się w spektakularne lodowisko, które oprócz samej ślizgawki oferuje swoim gościom neoklasyczną fasadę w tle. Możemy delektować się tam truflami i szampanem, tańczyć do muzyki lub zostać trochę dłużej, do momentu, kiedy lodowisko zamienia się w tętniącą życiem imprezę lub festiwal.

2. Lodowisko w Ottawie - Rideau Canal Skateway

Lodowisko w Ottawie / Getty Images Lodowisko w Ottawie / Getty Images

Rideau Canal Skateway jest nie tylko największym lodowiskiem na świecie, ale także jedynym, gdzie można jeździć na łyżwach wzdłuż światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród mnóstwa imprez i wydarzeń organizowanych w tym miejscu, najbardziej okazałym jest festiwal Winterlude odbywający się każdego roku w lutym.

Wokół placu rozstawione są budki, w których kupić można pyszne grzańce i lokalne przysmaki, a szereg atrakcji dla najmłodszych sprawia, że to idealne miejsce na spędzenie czasu w rodzinnym gronie.

 

3. Lodowisko w Amsterdamie – Ice Amsterdam Skating Rink

Lodowisko w Amsterdamie / Getty Images Lodowisko w Amsterdamie / Getty Images

Lodowisko przy Museumplein to jedna z najsłynniejszych części Ice Amsterdam. Odwiedzający mają możliwość jazdy na łyżwach pod repliką słynnego mostu Magere Burg, a w tle podziwiać przepiękne Rijksmuseum.

Ponad to, bar i restauracja w stylu chalet oferuje swoim gościom przepyszne specjały kuchni holenderskiej oraz rozgrzewające grzańce w różnych smakach.

To wspaniałe miejsce dla każdego, kto kocha zimowe sporty, ale też genialną architekturę!

4. Lodowisko na wieży Eiffla w Paryżu -  Tower Ice Rink

Lodowisko na wieży Eiffla / Wikimedia Commons Lodowisko na wieży Eiffla / Wikimedia Commons

Ślizgawka położona na pierwszym poziomie Wieży Eiffla brzmi jak spełnienie najskrytszych marzeń. Po raz pierwszy udostępniono ją w 1969 roku i od tej pory uważana jest za kultowe miejsce – nie tylko na randkę. Na lodowisku czeka na nas mnóstwo atrakcji, w tym liczne animacje, a także zajęcia z malowania na lodzie.

 

5. Lodowisko w Wiedniu - Vienna Ice Dream

Lodowisko w Wiedniu / Getty Images Lodowisko w Wiedniu / Getty Images

Gdy Rathausplatz zamienia się w olśniewające lodowisko, wszyscy łyżwiarze czują się jak w zimowym raju. Przepięknie oświetlona fasada ratusza otoczonego licznymi stoiskami z rozgrzewającym grzańcem oraz lokalnymi potrawami staje się jeszcze bardziej klimatyczna dzięki walcom, które rozbrzmiewają w tle. Wiele osób uważa, że nie istnieje bardziej romantyczne miejsce niż ta wiedeńska ślizgawka.

6. Lodowisko w Budapeszcie –Vargosligeti Mujegpalya

Lodowisko w Budapeszcie / Getty Images Lodowisko w Budapeszcie / Getty Images

Budapeszt to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Lodowisko stworzone przy Parku Miejskim jest więc świetnym dopełnieniem niesamowitych urbanistycznych obrazów tego miejsca. Zabawy na ślizgawce uatrakcyjnia niesamowity widok na Zamek Vajdahunyad oraz liczne stragany z rękodziełem i lokalnymi przysmakami.

7. Lodowisko w Nowym Jorku - Wollman Skating Rink 

Wollman Skating Rink / Shutterstock Wollman Skating Rink / Shutterstock

Wollman Skating Rink w Nowym Jorku stało się już zimowym symbolem Big Apple. Zapewnia nie tylko niesamowite widoki na drapacze chmur na Manhattanie, ale także wprowadza w zimową magię, którą do tej pory podziwialiśmy tylko w amerykańskich filmach.