Prestiżowy ranking wyłonił dwadzieścia hoteli w północnej Europie, które cieszą się największą popularnością i uznaniem wśród czytelników serwisu. W plebiscycie wzięły udział setki tysięcy miłośników podróży z całego świata, którzy na stronie „Conde Nast Traveller” oceniali jakość całościowego doświadczenia i wrażenia z pobytu w danym miejscu. Wyniki głosowania zostały przedstawione w formie zestawienia, a każdy hotel otrzymał łączną notę w stupunktowej skali.

Reklama

Warszawskie hotele wysoko w rankingu „Conde Nast Traveller”

Obecność w zestawieniu to ważne osiągnięcie dla wyróżnionych hoteli i sygnał, że goście doceniają wysoką jakość ich obsługi i ogólny komfort pobytu.

Raffles Europejski i Bristol to jedyne polskie hotele, które zostały docenione przez czytelników „Conde Nast Traveller”. Oba uplasowały się w pierwszej dziesiątce odpowiednio na miejscach piątym i ósmym. Raffles Europejski uzyskał notę 98,78 punktów, a Bristol 97,44. Co ciekawe, hotele sąsiadują ze sobą też w rzeczywistości – oba znajdują się naprzeciw siebie na warszawskim Krakowskim Przedmieściu.

Hotel Bristol w Warszawie / materiały prasowe Hotel Bristol w Warszawie / materiały prasowe

Poza Raffles i Bristolem w zestawieniu znalazły się głównie hotele z Danii, Norwegii, Szwecji, Islandii i Niemiec oraz po jednym z Belgii i Rosji. Cały ranking dostępny jest na stronie „Conde Nast Traveller”, a pierwsza dziesiątka zestawienia prezentuje się następująco: 

1.       Hotel SP34, Kopenhaga, Dania – nota: 99,81

2.       Hotel d'Angleterre, Kopenhaga, Dania – nota 99,58

3.       Amerikalinjen, Oslo, Norwegia – nota 99,25

4.       Hotel Amigo, A Rocco Forte Hotel, Bruksela, Belgia, nota: 98,88

5.       Raffles Europejski Warsaw, Warszawa, Polska, nota: 98,78

6.       Deplar Farm, Ólafsfjörður, Islandia, nota: 98,32

7.       Villa Copenhagen, Kopenhaga, Dania, nota: 97,55

8.       Hotel Bristol, Warszawa, Polska, nota: 97,44

9.       Grand Hotel, Sztokholm, Szwecja, nota: 97,44

10.   Hotel Diplomat, Sztokholm, Szwecja, nota: 97,21