Warszawa: Kulinarna podróż z Robertem Makłowiczem w Hotelu Bristol 

Robert Makłowicz, słynny kulinarny podróżnik znawca kuchni wraz z Kamilem Jabłońskim, szefem kuchni renomowanej restauracji Marconi, raz w miesiącu organizują wyjątkowe wydarzenie dla prawdziwych smakoszy. Proponując nową odsłonę menu, zapraszają gości na kulinarną ucztę do różnych zakątków świata. Wszystko to w Hotelu Bristol – secesyjnej perle w centrum Warszawy.

Reklama

 

Królewska kuchnia brytyjska w Hotelu Bristol

Jak dotąd, panowie zabrali swoich gości w podróż do belgijskiej Flandrii, francuskiego Lyonu i ukochanej przez Roberta Makłowicza Austrii. Czerwcowa odsłona będzie pełna brytyjskiej elegancji. Wyspiarska karta dań godna samego Króla Karola stworzona została we współpracy z Szefem Kuchni Ambasady Brytyjskiej. Dania, które się w niej znajdują, były konsultowane z samym Buckingham Palace.

Robert Makłowicz stworzył menu w Hotelu Bristol. Tym razem kuchnia prosto z Pałacu Buckingham / materiały prasowe Robert Makłowicz stworzył menu w Hotelu Bristol. Tym razem kuchnia prosto z Pałacu Buckingham / materiały prasoweSpecjalny Wieczór Kulinarny w Hotelu Bristol. Co zaplanował Robert Makłowicz?

Co ciekawe, w menu znajdują się zarówno klasyczne, brytyjskie smaki, jak i nowe, unikalne połączenia, które z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Na karcie znajdzie się fish and chips w wytwornej odsłonie, gicz z ziemniaczanym puree i pieczonymi marchewkami, a także sticky toffee pudding z daktylami, uwielbiany na całym świecie. Dla zwolenników lżejszych potraw, szef kuchni proponuje młode sałaty z jajkiem przepiórczym, sezonowymi szparagami i ciecierzycą w dressingu musztardowo-miodowym.

- Kuchnia angielska jest w rzeczywistości znacznie lepsza, niźli obiegowe o niej opinie, rozpowszechniane zwłaszcza przez sąsiadów zza wody, a francuska narracja jest u nas tak silna, że zwiemy rzeczoną wodę Kanałem La Manche, choć Anglicy od wieków nazywają ją British Chanel - opowiada Robert Makłowicz. 

Brytyjskie menu będzie dostępne codziennie w restauracji Marconi do końca czerwca.

Specjalny Wieczór Kulinarny z udziałem Roberta Makłowicza odbędzie się 6 czerwca o godzinie 19:00. To doskonała okazja, by spotkać się przy stole z kulinarnym guru.