Warszawa Marriott - nowy Apartament Prezydencki 

Apartament Prezydencki w warszawskim Marriottcie to jeden z najbardziej luksusowych i prestiżowych pokojów hotelowych w całej Polsce. Jego nazwa jednak zobowiązuje. W przeszłości zatrzymywali się w nim m.in. Bill Clinton, George W. Bush, Barack Obama, Kamala Harris i król Hiszpanii Juan Carlos, a ostatnio podczas wizyty w naszym kraju także Joe Biden.

Reklama

Ten ostatni miał jednak ten przywilej, by gościć w apartamencie tuż po jego niedawnej rewitalizacji, która tchnęła w przestrzeń zupełnie nowe życie. Jej autorami są architekci i architektki z biura projektowego VAAV odpowiedzialni także za szereg innych prestiżowych realizacji w stolicy. Dzięki ich wizji aktualnie w penthousie królują przede wszystkim biel i złoto, a także połączenie klasycznej elegancji z nowoczesnym minimalizmem.

Warszawa - Apartament Prezydencki w hotelu Marriott / materiały prasowe VAAV Warszawa - Apartament Prezydencki w hotelu Marriott / materiały prasowe VAAV

 

Całość uzupełniona jest o dodatki wykonane z szlachetnych materiałów, wykładziny z tkanin ekologicznych i luksusowe meble w stonowanej kolorystyce nawiązującej do ziemi. Wrażenie robią także fortepian i monumentalne żyrandole znajdujące się niemal w każdym pomieszczeniu. W procesie projektowania zwrócono także szczególną uwagę na dobór eksponatów sztuki i detali np. w postaci ręcznie tłoczonych uchwytów meblowych, okuć drzwiowych i armatury.

Bardzo ciekawym elementem procesu projektowego było dla nas dostosowanie aranżacji do nietypowych potrzeb, które towarzyszą przyjazdom ważnych gości – mówił w rozmowie z „Property Design” Grzegorz Markuszewski, architekt odpowiedzialny za projekt.

 

– Zwykle przy takich wizytach rezerwowane jest całe piętro budynku. Między innymi ze względów bezpieczeństwa apartament jest połączony z innymi pomieszczeniami, które są przeznaczone dla obsługi np. osobistej ochrony. Dlatego w apartamencie są zastosowane takie rozwiązania, jak ukryte drzwi lub dodatkowe wejścia, aby usprawnić serwis apartamentu – wyliczał.

Apartament Prezydencki w Marriottcie - cena i lokalizacja 

Wisienką na torcie jest oczywiście lokalizacja. Apartament Prezydencki mieści się na 40. i 41. piętrze hotelu Marriott i dysponuje powierzchnią ponad 260 m kw. Z olbrzymich okien doświetlających każde pomieszczenie rozciąga się natomiast widok na Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny i panoramę całej stolicy.

Rezerwacji Apartamentu Prezydenckiego mogą dokonać jednak nie tylko głowy państw i najwięksi światowi artyści. Penthouse jest ogólnodostępny także dla innych gości hotelu w cenie ok. 25 tys. zł netto za noc plus 8 proc. podatku. Wymagana jest także pełna przedpłata lub gwarancja płatności w formie depozytu.