Wystawa Ikony Motoryzacji w Warszawie – co można na niej zobaczyć

Prawdziwe ikony motoryzacji, rasowe supersamochody oraz wyścigowe motocykle – a to wszystko pod jednym dachem podczas wystawy Ikony Motoryzacji na warszawskim Stadionie Narodowym.

Reklama

Organizatorzy zgromadzili kolekcję łącznie ponad 70 superpojazdów wartych ponad 70 mln zł, które reprezentują najważniejsze dla światowej historii motoryzacji modele kultowych marek.

I tak wśród eksponatów znajdą się takie klasyki jak amerykańskie muscle cary na czele z Fordem Mustangiem i Chevroletem Camaro, ponadto Rolls-Royce Phantom, Porsche 911 Carrera RS, Ferrari Testarossa czy też kultowa Lancia Delta Integrale.

Z drugiej strony organizatorzy postarali się również o nowoczesne superauta – m.in. Ferrari SF90 Stradale, Mercedesa AMG GT Coupe, Astona Martina DBS, McLarena 570S czy też Lamborghini Aventadora.

W przestrzeni wystawienniczej pojawią się też auta, które trudno zakwalifikować do powyższych kategorii np. bolidy F1, a także siedemnaście motocykli m.in. MV Agusta, Ducati czy Harley Davidson.  

Ikony Motoryzacji – termin trwania wystawy

Wystawie Ikony Motoryzacji towarzyszą też spotkania i rozmowy z ludźmi ze świata motoryzacji m.in. z ekipą Youngtimer Warsaw, a także polskimi rajdowcami - Rafałem Sonikiem i Krzysztofem Hołowczycem . Auta obydwu kierowców można także podziwiać w strefie Hall of Fame motorsportu.

Poza tym organizatorzy zaplanowali także liczne konkursy i turnieje, stworzyli strefę symulatorów oraz strefę elektrycznych samochodów. To właśnie w tej ostatniej odwiedzający będą mieli możliwość poprowadzić Teslę Model S Plaid, 1020-konne monstrum i najszybszy seryjny samochód świata w sprincie, który do setki rozpędza się w mniej niż 2,2 sekundy.

Wystawa Ikony Motoryzacji na warszawskim Stadionie Narodowym potrwa do 19 marca. Bilety można kupić za pośrednictwem strony organizatora.