Podróż w stylu Jamesa Bonda po czterech zakątkach świata

Zeszłoroczna premiera filmu „Nie czas umierać” o kolejnych przygodach niezawodnego Jamesa Bonda zainspirowała brytyjskie biuro podróży Pelorus do stworzenia oferty wakacyjnej innej niż wszystkie. Teraz klienci biura mogą przeżyć ekstremalne przygody Agenta 007 w czterech różnych zakątkach świata!

Reklama

Pelorus stworzył cztery pakiety podróży - każdy odbywa się w innym regionie świata. Do wyboru mamy Grenlandię, Tajlandię, Włochy oraz Szkocję. Jakie zagadki do rozwiązania kryją się pod tymi nazwami? Właściwie trudno powiedzieć, choć organizatorzy postanowili zdradzić swoim gościom kilka ekscytujących szczegółów...

GRENLANDIA: Rozbrój materiały wybuchowe jak James Bond

Grenlandia James Bond / kadr z filmu Grenlandia James Bond / kadr z filmu

Nasza podróż rozpocznie się na pokładzie 77-metrowego jachtu „Legend”, który zapewni nam luksus podczas rejsu na Grenlandię. Ta znana z ekstremalnie niskich temperatur wyspa stwarza doskonałe warunki do zaproponowania gościom jet surfingu pośród monumentalnych gór lodowych, a następnie podróż skuterem śnieżnym przez skaliste plaże.

Jedną z największych atrakcji pakietu jest lot helikopterem przez grenlandzką tundrę do obozu psich zaprzęgów oraz nurkowanie w łodzi podwodnej. To właśnie tam, kilkaset metrów pod wodą, czekają na nas zadania godne Jamesa Bonda - m.in. rozbrojenie ładunków wybuchowych!

Jeśli nasza misja zakończy się sukcesem, będziemy mogli świętować zwycięstwo podczas kolacji przygotowanej przez jednego z najlepszych grenlandzkich szefów kuchni oraz relaksującej kąpieli w gorących źródłach.

 

TAJLANDIA: Rozegraj mafijnego pokera w stylu Jamesa Bonda

Poker James Bond / kadr z filmu Poker James Bond / kadr z filmu

Podróż do Tajlandii również zaczyna się rejsem luksusowym jachtem, ale tym razem punkt docelowy będziemy musieli zdobyć nico inaczej. Do Wysp Surin będziemy musieli przypłynąć kajakiem! Gdy dotrzemy na miejsce, trafimy na specjalne lekcje nurkowania, które zabiorą nas do podwodnego świata pełnego żółwi morskich, rekinów i mant.

To niezwykłe doświadczenie będzie jedynie początkiem przygód, bo podobnie jak James Bond, będziemy mieli okazję lepiej poznać kulturę plemion Moken dzięki nauce sztuki łowienia ryb za pomocą włóczni. Chyba nigdzie na całym świecie nie poznamy tyle niesamowitych legend i plemiennych opowieści niż w tym miejscu!

Nasze zadanie specjalne będzie jednak opierało się przede wszystkim na przeniknięciu pod przykrywką do lokalnego gangu przestępczego i rozegraniu partii mafijnego pokera. To będzie jedyna okazja, by dowiedzieć się, kto ukradł rzadki posąg i jak go odzyskać. Być może konieczna okaże się ucieczka przez wyspy, dżungle i parki narodowe?

 

SZKOCJA: Weź udział w wyścigu super samochodów Jamesa Bonda

Trasa NC500 James Bond / kadr z filmu Trasa NC500 James Bond / kadr z filmu

Trzeci pakiet rozpoczyna się lotem do Highlands w Szkocji, gdzie czeka na nas ekstremalna dawka adrenaliny. Nasza misja skupi się na wyścigu super samochodów na kultowej trasie NC500, którą mogliśmy oglądać w „Skyfall”. Zanim jednak odpalimy silnik, będziemy musieli odbyć specjalne lekcje na prywatnym torze wyścigowym.

Jeśli misja zakończy się sukcesem, prywatnym helikopterem dostaniemy się do pobliskiego Lochu, gdzie będziemy musieli zjechać po linie z urwistych ścian klifów. Brzmi groźnie, prawda? Rekompensata jednak wydaje się zachęcająca. Pod koniec dnia weźmiemy udział w degustacji szkockich whisky z mistrzem destylarni.

 

WŁOCHY: Zwiedź Wenecję śladami Jamesa Bonda

Wenecja James Bond / kadr z filmu Wenecja James Bond / kadr z filmu

Czwarty i ostatni pakiet wydaje się najmniej ekstremalny – będzie więc doskonałą propozycją dla tych, którzy nie lubią zbyt dużej dawki adrenaliny. Mimo wszystko przygotowano dla nas wspaniałe atrakcje.

Pierwszą z nich jest nauka jazdy na nartach na nietkniętym śniegu w Dolomitach. To zadanie doprowadzi nas do luksusowego hotelu z najlepszą restauracją w regionie.

Następnego dnia super samochodami przedostaniemy się do Wenecji, gdzie czekają na nas wspaniałe rejsy gondolą oraz wycieczki po brukowanych uliczkach. Na koniec dnia spędzimy cudowny wieczór na pokładzie jachtu. Tam będzie czekało na nas Martini – wstrząśnięte, nie zmieszane, rzecz jasna.

 

Wakacje śladami Jamesa Bonda – ile kosztują?

Wycieczka na Grenlandię będzie kosztować ok. 500 tysięcy dolarów dla  dwunastoosobowej grupy. Trzy kolejne natomiast - do Tajlandii, Szkocji i Włoch - kosztują od 10 tysięcy do 15 tysięcy dolarów za osobę. Szczegóły każdej wycieczki będą omawiane indywidualnie z biurem podróży Pelorus.