MEDIOLAN: Multisensoryczne SPA

O QC Termemilano zrobiło się głośno za sprawą dwojga brytyjskich blogerów, którzy postanowili wykupić jednodniowy pakiet we wspomnianym kompleksie. Dla Henry’ego Purchase’a i Robyn Miller cena 59 dolarów za osobę za pełny dostęp do wszystkich atrakcji z wyżywieniem wydawał się uczciwą kwotą. Influencerów skusiło głównie multisensoryczne spa, w którym „elegancja architektury łączy się z technologią” – jak czytamy na stronie kompleksu. Kurort zaprasza do wyjątkowej rzeczywistości, która pozwoli nam uciec od codziennego stresu i w pełni się zrelaksować.

Reklama

Spa w Mediolanie - QC Termemilano / fot. materiały prasowe Spa w Mediolanie - QC Termemilano / fot. materiały prasowe

Symulator burzy w spa – czy to na pewno relaks?

Wspomniani już podróżnicy wybrali się do Mediolanu, gdzie skorzystali z pełnej oferty miejsca, w którym się znaleźli. Wszystko relacjonowali w mediach społecznościowych, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się wideo z symulatora burz.

Samo QC Termemilano opisuje to miejsce jako multisensoryczne kino na basenie, które zostało zainspirowane klimatem kultowego Kina Apollo (w 2017 roku zostało ono przekształcone w sklep Apple). Wokół basenu znajdują się ekrany, po których przesuwają się obrazy zaprojektowane tak, aby gości przenieść do innego świata.

 

Filmiki na Tik Toku Henry’ego i Robyn zostały obejrzane przeszło 70 mln razy i stały się podróżniczym wiralem. Widać na nich, jak brytyjskie gwiazdy social mediów siedzą zanurzone w basenie, a otaczają je dźwięki i obrazy sztormu i burzy. Dodatkowo na ich głowy spada rzęsisty deszcz. To trzeba zobaczyć:

Cóż, doświadczenie reklamowane jako pełen relaks chyba nie dla każdego jest relaksujące... Całe szczęście QC Termamilano ma w swojej ofercie także bardziej klasyczne atrakcje w postaci masażu, sauny i rozmaitych basenów.

Spa w Mediolanie - QC Termemilano / fot. materiały prasowe Spa w Mediolanie - QC Termemilano / fot. materiały prasowe

Mimo wszystko Purchase i Miller szczerze polecali ten włoski kompleks, twierdząc, że atrakcje spa są warte swojej ceny. Chwalili również ofertę kulinarną.