Podróże we dwoje: Najromantyczniejsze miejsca na świecie

Gdzie na świecie szukać miłości? Odpowiedzi na to pytanie niestety nie znamy. Możemy natomiast opowiedzieć wam o kilku miejscach, które będą doskonałym tłem romantycznej podróży we dwoje. Santorini, Wenecja a może piękny Wrocław?  Postanowiliśmy zebrać wszystkie najromantyczniejsze miasta na świecie, które doskonale sprawdzą się, gdy szukamy inspiracji na wyjazd z drugą połówką. 

Reklama

1. WAKACJE WE DWOJE: Werona, Włochy

Romantyczne miasto Werona we Włoszech / Helena Jankovičová Kováčová z Pexels Romantyczne miasto Werona we Włoszech / Helena Jankovičová Kováčová z Pexels

Oczywiście ranking najromantyczniejszych miejsc rozpoczynamy od ojczyzny „Romea i Julii”, najsłynniejszych kochanków na świecie.

Werona, bo o niej mowa, to miasta, w którym znajduje się m.in. słynny dom Julii – Casa di Giulietta – oraz jej grób. Warto wiedzieć jednak, że choć to z pewnością punkt rozpoznawczy miasta, w czołówce najpiękniejszych miejscówek wcale nie znajduje się na szczycie.

Jeśli naprawdę marzą wam się miłosne klimaty, warto wybrać się na spacer po Piazza Bra, gdzie znajduje się słynna Arena i niesamowita ilość knajpek prowadzonych od pokoleń przez włoskie rodziny.

A jeśli od miejskiej atmosfery wolicie obecność dzikiej przyrody, proponujemy punkt widokowy Torre Dei Lamberti – obłędne widoki gwarantowane!

 

2. WAKACJE WE DWOJE: Santorini, Grecja

Santorini w Grecji / George Desipris z Pexels Santorini w Grecji / George Desipris z Pexels

Tak, tak, wiemy, że Santorini kojarzy się przede wszystkim z masą turystów. Prawda jest jednak taka, że w lutym czy marcu jest ich znacznie mniej niż w sezonie, a to sprawia, że Santorini zamienia się w prawdziwą mekkę zakochanych! 

Według podróżników to właśnie zimą oraz wczesną wiosną można poznać Santorini taką, jaką widzą ją rdzenni mieszkańcy.

Możemy zatracić się w niesamowitym widoku na Morze Egejskie, zjeść lokalne przysmaki w klimatycznych knajpkach, lub spędzić romantyczny wieczór w towarzystwie kultowych białych domków z granatowymi dachami i przy akompaniamencie rozgwieżdżonego nieba.

3. WAKACJE WE DWOJE: Lizbona, Portugalia

Lizbona / Miquel Rosselló - Calafell z Pexels Lizbona / Miquel Rosselló - Calafell z Pexels

Położona na siedmiu wzgórzach Lizbona pachnie kwiatami i poezją Fernanda Pessoi. To niezwykle klimatyczne miasto kojarzone jest zwykle z kolorową Alfamą, najstarszą i najbardziej klimatyczną dzielnicą w Portugalii. I musimy przyznać, że miejsce to idealnie wpisuje się w romantyczną atmosferę podróży we dwoje. 

Lizbona aż roi się od atrakcji przygotowanych specjalnie dla zakochanych. Obejmują one liczne koncerty, wycieczki, warsztaty oraz wieczorki artystyczne, które wieńczy niesamowity krajobraz ogrodów, parków czy barów. Wszystko w kolorowej portugalskiej atmosferze, która rozczuli każde serce! 

 

4. WAKACJE WE DWOJE: Wrocław, Polska

Romantyczny Wrocław / Kostiantyn Klymovets z Pexels Romantyczny Wrocław / Kostiantyn Klymovets z Pexels

Ktokolwiek miał okazję zwiedzić Wrocław, wie, że nie umieściliśmy go przypadkowo w rankingu najromantyczniejszych miejsc na świecie. Miasto pod każdym kątem prezentuje się tak samo pięknie, jak jego wizytówki umieszczane na magnesach i pocztówkach.

Co warto zwiedzić? Wymieniać moglibyśmy długo, ale przecież mówimy o miłosnych klimatach. Takie zapewni nam przede wszystkim Ostrów Tumski ze swoim słynnym Mostem Tumskim, który niegdyś ozdobiony był kłódkami pozostawionymi przez zakochanych.

Dziś zawieszanie kłódek jest co prawda zakazane – ze względu na możliwość zawalenia się konstrukcji – mimo to, każdego roku w lutym most ozdabiany jest iluminacją świetlną stworzoną z serduszek i innych symboli miłosnych.

5. WAKACJE WE DWOJE: Bali, Indonezja

Bali / Alesia Kozik z Pexels Bali / Alesia Kozik z Pexels

A jeśli macie ochotę na nieco dalszą wycieczkę, proponujemy niezastąpione Bali. Błękitne wody, bujna roślinność, egzotyczne klimaty i przepyszne jedzenie – czy można marzyć o czymś więcej? 

Indonezja proponuje nam wypoczynek inny niż wszystkie, w którym luksus rozumiany jest jako bliskość natury i możliwość poznawania nowej kultury.

 

6. WAKACJE WE DWOJE: Wenecja, Włochy

Romantyczna Wenecja / Nextvoyage z Pexels Romantyczna Wenecja / Nextvoyage z Pexels

I powracamy do Włoch. Tym razem jednak proponujemy romantyczną Wenecję, gdzie miłość naprawdę unosi się w powietrzu.

Jeśli jesteście miłośnikami historii, a jednocześnie uwielbiacie spędzać wieczory w klimatycznych knajpkach z pysznym jedzeniem i dużą ilością Aperolu, z pewnością to miasto spełni wasze oczekiwania.

Wyjazd podsyci dodatkowo wspaniała architektura i rejs gondolą. Poza tym to właśnie w Wenecji znajduje się Most Westchnień kojarzony właśnie z westchnieniami zakochanych. Co tu wiele mówić? Scenariusz jak z filmu!

7. WAKACJE WE DWOJE: Taj Mahal, Indie

Taj Mahal - Indie / Paras Upadhyay z Pexels Taj Mahal - Indie / Paras Upadhyay z Pexels

Mówi się, że Taj Mahal to pomnik miłości. Hinduskie mauzoleum zostało wzniesione na rozkaz Szahdżahana z dynastii Wielkich Mongołów, który chciał upamiętnić piękno swojej przedwcześnie zmarłej ukochanej, Mumtaz Mahal.

Już sama ta historia sugeruje, że Taj Mahal można uznać za swoistą kolebkę zakochanych, a jeśli wydaje wam się, że temat jest oklepany, przypomnijcie sobie, że mauzoleum jest jednym z siedmiu cudów świata!

 

8. WAKACJE WE DWOJE: Gdańsk, Polska

Romantyczny Gdańsk / Daniel Trylski z Pexels Romantyczny Gdańsk / Daniel Trylski z Pexels

Listę najromantyczniejszych miejsc na świecie zakończymy kolejnym polskim akcentem. Gdańsk od lat uważany jest za jedno z najromantyczniejszych miejsc w Europie.

Podobnie jak w przypadku Wrocławia, znajdziecie tam most zakochanych zwany Mostem Chlebickim, na którym śmiało możecie zawiesić kłódkę ze swoimi inicjałami.

Poza tym, czy można wyobrazić sobie coś bardziej romantycznego niż kolacja z widokiem na Morze Bałtyckie? I nie zapomnijcie pocałować się w Zaułku Zachariasza Zappio!