Pomysł na wakacje. Nietypowe apartamenty Airbnb

Airbnb to miejsce, którego chyba nikomu nie trzeba przestawiać. Specjalizuje się w wynajmie prywatnych mieszkań i apartamentów na wakacje. Od jakiegoś czasu jednak próbuje zaskakiwać swoich klientów coraz to ciekawszymi pomysłami, organizując im podróż życia.

Reklama

I tak, w ubiegłym roku w ofercie Airbnb pojawił się m.in. Dom Kubusia Puchatka czy Dom z filmu „Krzyk”. Turyści mogli również zakwaterować się na kilka dni w słynnym nowojorskim mieszkaniu Carrie Bradshaw czy przeżyć niezapomniane chwile w willi z filmu „Kevin sam w domu”. Co Airbnb przygotowało na tegoroczne wakacje? To kamper, ale nie byle jaki!

 

Wakacje w kamperze. Kolorowa furgonetka z filmu "Scooby-Doo" 

Wakacyjny samochód do wynajęcia na Airbnb do złudzenia przypomina furgonetkę Shaggy’ego z kultowej kreskówki „Scooby Doo”. Legendarną Mystery Machine można wynająć na kilka dni już pod koniec czerwca 2022 roku, a wszystko to w związku z obchodami 20. rocznicy filmu fabularnego o przygodach Scooby-Doo.

Warto dodać, że kolorowa furgonetka jest własnością Matthew Lillarda – aktora, który przed laty wcielił się w filmie w postać Kudłatego. Już sam wygląd zewnętrzny vana sprawia, że natychmiast chcemy przenieść się na słoneczne wybrzeże Kalifornii i skosztować #vanlife. Co znajdziemy w środku?

Wakacje w kamperze - furgonetka Scooby-Doo na Airbnb / materiały prasowe Wakacje w kamperze - furgonetka Scooby-Doo na Airbnb / materiały prasowe

Wnętrze Mystery Machine wypełnione jest po brzegi dekoracjami z początku 2000 roku, kiedy realizowano film „Scooby-Doo”. Jest też lampa lawowa czy naszyjnik z muszli nawiązujący do plażowego stylu Shaggy’ego. W garderobie natomiast znajdują się kostiumy Shaggy'ego, Daphne, Velmy i Freda. Wszystkie możesz przymierzyć i zrobić sobie w nich zdjęcia na insta!

Wakacje w kamperze - furgonetka Kudłatego z filmu Scooby-Doo na Airbnb / materiały prasowe Wakacje w kamperze - furgonetka Kudłatego z filmu Scooby-Doo na Airbnb / materiały prasowe

Dodatkowo, ten Wehikuł Tajemnic wyposażony jest w specjalne nagłośnienie, dzięki któremu muzyka może sączyć się z głośników nie tylko w środku furgonetki, ale też na zewnątrz. To doskonała wiadomość, dla tych, którzy chcieliby zorganizował wakacyjną imprezę w stylu Scooby-Doo!

Wakacje w kamperze w stylu lat 70. - pomysł Airbnb / materiały prasowe Wakacje w kamperze w stylu lat 70. - pomysł Airbnb / materiały prasowe

Wakacyjna impreza w kamperze 

Właściwie impreza to słowo klucz do wakacji zorganizowanych w Mystery Machine przez Airbnb. Jeśli staniesz się szczęśliwym posiadaczem furgonetki Shaggy’ego, czekać na Ciebie będzie tam sam Matthew Lilard.

- Dbam o Mystery Machine od czasu adaptacji kreskówki w 2002 roku i od tego czasu jest częścią mnie – mówi aktor. - Nie mogę doczekać się, aby powitać gości w świecie gangu Mystery jako gospodarz Airbnb i dać im letnie wakacje, których nigdy nie zapomną… potworów nie obejmuje! – podsumowuje gwiazdor, który przywita gości po przyjeździe na miejsce.

Po powitaniu będziesz mógł zjeść obiad w bufecie typu „jesz, ile chcesz”, w którym oczywiście nie zabraknie ukochanych przysmaków Kudłatego i Scooby’ego. Późnym wieczorem goście furgonetki będą mogli obejrzeć słynny film „Scooby-Doo” i zagrać w kilka tajemniczych gier.  

Wakacje w kamperze - furgonetka Scooby-Doo na Airbnb / materiały prasowe Wakacje w kamperze - furgonetka Scooby-Doo na Airbnb / materiały prasowe

Skoro już rozbudziliśmy nieco Twoją fantazję, kilka „przyziemnych” faktów. Niestety, by wynająć furgonetkę Kudłatego musiałbyś:

 • zająć pierwsze miejsca na liście kandydatów, która otwiera się dokładnie 16 czerwca o godzinie 13 czasu wschodniego (wybrane zostaną tylko 3 zgłoszenia)
 • polecieć do południowej Kalifornii w dniach od 24-26 czerwca 2022
 • zapłacić za pobyt 20 dolarów / noc

 

Oczywiście, możesz być na tyle wielkim fanem Scooby-Doo, że żadna z tych opcji nie jest dla Ciebie nie do przejścia, ale jeśli jednak nie uda się Tobie wygrać kolorowych wakacji w Mystery Machine, głowa do góry! Możesz samodzielnie zorganizować wakacje w kamperze, a przy odrobinie wyobraźni zamienić Twoją furgonetkę w prawdziwą Mystery Machine.

Potrzebne będą Ci:

 • lampy lawowe,
 • ozdoby z muszli puka,
 • sporo kolorowych farb
 • megafony do puszczania muzyki w stylu lat 70
 • ciuchy vintage 
 • hamaki
 • hot dogi, popcorn i burgery z bakłażana 
 • projektor do puszczania filmów 

 

Dobrze byłoby, gdybyś zabrał na wakacje również swojego psiaka, bo Wehikuł Tajemnic bez jakiegoś Scooby’ego jest kompletnie bez sensu!