Wakacje w Gruzji: Szklany most nad Dashbashi

Nowa atrakcja turystyczna Gruzji jest zarezerwowana dla tych, którzy uwielbiają adrenalinę – choć jej diamentowe centrum z pewnością przyciągnie także miłośników luksusu.

Reklama

Most nad Kanionem Dashbashi został wykonany ze stali oraz… szkła. Szklana posadzka rozciąga się na 240 m, pozwalając odwiedzającym na podziwianie niesamowitych widoków niemalże z lotu ptaka. 

- To kraj z niesamowitymi widokami. Niewiele jest miejsc, które mogą zaoferować tak piękne krajobrazy. My skupiliśmy się na tym wspaniałym rezerwacie i właśnie dzięki temu wszyscy możemy dziś podziwiać tak monumentalny projekt – mówi w oświadczeniu Pnina Revah, prezes Kass Group.

Szklany most pozwoli nam zatem na przeżycie prawdziwego spaceru w chmurach lub pełną grozy przejażdżkę na rowerze z krótkim przystankiem na drinka, bo konstrukcja zachwyca nie tylko monumentalnością, ale także ogromnym, wielopoziomowym Diamond Barem!

 

GRUZJA: Diamentowy Bar i podniebne drinki

Twórcą Diamentowego Baru jest projektant Tomer Mor Yosef. Jak wyznał, jego pomysł na stworzenie diamentowej konstrukcji nie był przypadkowy, bo i sam Kanion Dashbashi ma kształt diamentu.

- Moim celem było stworzenie ekstremalnego, ekscytującego i niezapomnianego wrażenia, które pobudzi wszystkie zmysły naszych gości. Jesteśmy pewni, że odwiedziny w naszym barze pozostaną na zawsze w ich pamięci - powiedział Tomer Yosef dla Georgian Journal.

Jak donosi CNN, Diamentowy Bar stanie się prawdopodobnie największym i jednocześnie najwyżej zawieszonym tego typu obiektem na świecie. Z tego powodu niedawno został oficjalnie zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa.

Gruzja - niesamowite atrakcje niedaleko Tbilisi 

Projekt, którego koszt szacuje się na około 40 milionów dolarów, obejmuje również linię zip, dzięki której odwiedzający mogą przejechać rowerem przez kanion i „huśtać się” na klifie. W ciągu najbliższych miesięcy w pobliżu mostu powstanie także szereg apartamentów gościnnych.

Według CNN, władze Gruzji mają nadzieję, że most przyciągnie do  kraju więcej turystów. Oprócz atrakcji na miejscu  odwiedzający będą mogli także skorzystać z wycieczek jeepem, wędrówek po rezerwacie, basenów termalnych i 1,5 km szlaku z widokiem na wodospady. Firma buduje aktualnie również pole namiotowe, park wodny i przestrzeń festiwalu muzycznego.