WAKACJE W GRECJI 2023: Uber uruchamia wodną taksówkę na Mykonos

Uber – znana na całym świecie taksówka, właśnie ogłosiła światu, że od teraz w Grecji jej klienci będą mogli przemieszczać się Uberem nie tylko drogą lądową, ale i morską. Jak zapowiedział dyrektor generalny koncernu, Dara Khosrowshahi, pierwsze wodne taksówki będzie można zamówić na greckiej wyspie Mykonos.

Reklama

- Nie ma nic wspanialszego niż łatwe połączenie się z rodziną, cokolwiek by to dla ciebie oznaczało – powiedział, dodając, że rejs brzegami Mykonos dostępny będzie na życzenie, a klasyczna Uber Boat będzie mogła pomieścić 8 osób.

Uber Boat na Mykonos / materiały prasowe Uber Boat na Mykonos / materiały prasowe

Łódź będzie można zamówić podobnie jak taksówkę poprzez aplikację, co pozwoli na szybkie przemieszczanie się po wyspie zarówno jej mieszkańcom, jak i licznym turystom.

- Uber Boat daje możliwość zaplanowania dnia na wodzie. Możesz zobaczyć szczegóły rezerwacji bezpośrednio w aplikacji, dzięki czemu jest to idealny sposób na zwiedzanie Mykonos i zwiedzanie wyspy – dodała dyrektor generalna Uber w Grecji, Sarita Varouch.

Nowa usługa dostępna będzie od czerwca do października, czyli w tzw. wysokim sezonie wakacyjnym, a łodzie będą obsługiwane przez licencjonowanych operatorów. Przedstawiciele Uber zapowiadają również, że Mykonos to dopiero początek i w przyszłości planują poszerzyć czarter łodzi na kolejne greckie wyspy.

Wakacje w Grecji - Mykonos / Unsplash - Anton Lammert Wakacje w Grecji - Mykonos / Unsplash - Anton Lammert

Uber Boat - podróż premium na wakacjach

Warto jednak dodać, że możliwość podróżowania Uberem drogą morską nie jest całkowitą nowością. W 2015 roku Uber Boat funkcjonował w Istanbule, oferując transport motorówką dla 6-8 pasażerów lub rodzin. Kilka lat temu podobna usługa funkcjonowała także w Bombaju.

Usługa łodzi motorowej na żądanie miała na celu zaspokojenie potrzeb turystów i mieszkańców szukających transportu drogą morską, ale bardziej premium. Tym razem jednak Uber zapowiada, że Uber Boat na Mykonos będzie różnić się od poprzedniej oferty, ponieważ działać ma bardziej jak prywatny czarter a nie usługa promowa.