Wakacje nad Bałtykiem w luksusowym wydaniu

Morze Bałtyckie to jeden z najpopularniejszych kierunków polskich urlopowiczów. I choć wydaje się, że to miejsce już niczym nie jest w stanie nas zaskoczyć, miłośnicy ciekawych noclegów z pewnością zrobią wielkie „wow” na widok nowego projektu domków kontenerowych na samej mierzei helskiej!

Reklama

Projekt wiDOKI powstał z inicjatywy architektów z biura projektowego MA concept. Ich założeniem było stworzenie miejsca innego niż wszystkie, które przyciągnie przyszłych gości nie tylko ciekawą formą, ale również ultraluksusowym wykończeniem i minimalizmem.

- Założyliśmy, że odbiorcami naszej przestrzeni będzie grupa osób nastawionych na odpoczynek, relaks i mindfullness – mówią w rozmowie z WihteMad projektanci MA concept.

W ten sposób powstał pomysł na stworzenie niecodziennych domków kontenerowych.

Noclegi na Helu: Domki kontenerowe wiDOKI

Projektanci zagospodarowali całą przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową poprzez stworzenie apartamentów noclegowych w 40’hc. stopowych kontenerach. Całość zostanie wykonana ze sklejki, a wszelkie detale z płyt metalowych. To jednak we wnętrzu domków czeka na przyszłych gości prawdziwy luksus.

- Tworząc koncepcję wizualną wnętrz, chcieliśmy połączyć surowość i minimalizm czarnych kontenerów z ciepłem sklejki oraz kolorem. Zrobiliśmy analizę kolorystyczną terminalu kontenerowego i wyciągnęliśmy pięć głównych kolorów, które stały się głównymi akcentami poszczególnych apartamentów – dodają projektanci.

W założeniu projekt zostanie wykończony armaturą od Ritmonio, oświetleniem AQform przyozdobionym przez projekty polskiej marki UMMO oraz detalami ze stali wykonanymi na specjalne zamówienie.

 

Co więcej, architekci zadbali także o to, by domki nie kłóciły się z potencjałem otoczenia. Działka wciąż będzie pokryta zielenią, co z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto potrzebuje pełnego resetu na łonie natury.

Aktualnie termin realizacji projektu nie jest znany. Mamy nadzieję jednak, że będziemy mogli spędzić w nich już przyszłe wakacje!