Wakacje 2023: Airbnb wybrało największe trendy podróżnicze roku

W powietrzu zapachniało latem, więc nadszedł najwyższy czas, aby zaplanować urlop 2023. Podróżni przeczesują internet w poszukiwaniu inspiracji i zaplanowaniu wyjazdu na wakacje 2023. Platformy związane z turystyką prześcigają się w różnego rodzaju rankingach, które prezentują m.in. najpiękniejsze plaże, najlepsze atrakcje turystycznenajgorsze atrakcje turystyczne czy najbardziej niedocenione miejsca na świecie.

Reklama

Airbnb również wychodzi naprzeciw turystom i opublikowało największe trendy podróżnicze wakacji 2023. Na podstawie danych wyszukiwań internautów, platforma wynajmu wakacyjnego ujawniła miejsca, które podróżni najchętniej odwiedzają w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Z raportu wynika, że w tym roku turyści mają dość szerokie spektrum zainteresowań. Wśród najchętniej wybieranych destynacji są miejsca przy plaży, z basenem, historyczne miasta czy lokalizacje z parkami narodowymi.

Wakacje 2023. Najpopularniejsze miejsca na wakacje według Airbnb

Spośród wszystkich miejsc na świecie, podróżni są najbardziej zainteresowani odwiedzeniem Kuta Utara, malowniczej nadmorskiej części Bali w Indonezji. Region przyciąga turystów białymi piaszczystymi plażami, bujnym życiem nocnym i kurortami otoczonymi palmami.

Inne popularne światowe destynacje na liście Airbnb to Barcelona, Londyn, francuskie Rouen i Grindelwald w Szwajcarii.

Wakacje 2023. Pokoje na wynajem - Polska w czołówce

Raport Airbnb wskazał, że po okresie pandemii znów największym zainteresowaniem cieszą się prywatne pokoje. Popularność tego typu noclegu wzrosła także przez inflację. Wynajęcie pokoju jest znacznie tańszą opcją.

Co ciekawe, Polska, a dokładnie Warszawa znalazła się w pierwszej piątce miast na świecie, w których turyści najchętniej rezerwują noclegi w prywatnych pokojach.

Spośród 60 tys. pokoi w miastach i miasteczkach na całym świecie, w czołówce popularnych destynacji na pobyty w pokojach prywatnych znajdują się:

 1. Mapo-gu, Seul, Korea
 2. Melbourne, Australia
 3. Warszawa, Polska
 4. Sydney, Australia
 5. Florencja, Włochy

Apartament z widokiem, dom na drzewie i hygge, czyli o czym marzą turyści? 

W swoim raporcie Airbnb wyłuskało także lokalizacje, które są najczęściej zapisywane na listach życzeń turystów. Destynacje te są rozsiane po całym świecie, ale łączy je jedno: spektakularne widoki, wyjątkowe noclegi i cała gama udogodnień. Zdjęcia poniższych wymarzonych noclegów znajdziecie w naszej galerii.

 • Dom na drzewie, Bali, Indonezja
 • Luksusowy apartament z imponującym widokiem, Riva, Włochy
 • Willa z widokiem 180°, Bali, Indonezja
 • Jaskinia Hectora, Santorini, Grecja
 • Zaciszny domek na drzewie, Atlanta, Georgia, USA
 • Stożkowy domek, Ostunia, Włochy
 • Przeszklona willa w lesie, Quebec , Kanada
 • Hygge w podziemiach, Orondo, Waszyngton, USA
 • Domek Cobów, Mayne, Kolumbia Brytyjska, Kanada
 • Dom z basenem z widokiem, Los Angeles, Kalifornia, USA