Hotel z apartamentem bez okien

Jeśli należycie do grona osób, które potrafią zrelaksować się tylko i wyłącznie, gdy wokół panuje absolutna cisza, hotel Standard w Londynie przygotował dla was coś specjalnego. Już teraz możemy skorzystać tam z malutkiego pokoju bez okien, do którego nie docierają żadne bodźce zewnętrzne. I jest to dużo bardziej przyjemne, niż mogłoby się wydawać.

Reklama

 

The Retiring Room, bo o tym pomieszczeniu mowa, został stworzony przez specjalistów od multisensorycznych terapii artystycznychStephena Dobbiego i Colina Nightingale’a – we współpracy z muzykiem i kompozytorem Tobym Youngiem.

Jak informuje Hotel Standars, jest to apartament typu Cozy Core, w którym zamontowano instalację dźwiękową projektu A Right/Left Project.

Co więcej, znajdziemy w nim także system dźwiękowy firmy L-Acoustic, dzięki któremu goście przebywający w The Retiring Room będą mogli zanurzyć się w dźwiękową podróż najwyższej klasy. Tylko... po co?

 

Centrum „głębokiego odsłuchu” w Londynie – na czym polega?

The Retiring Room / Hotel Standard The Retiring Room / Hotel Standard

 

Idea stworzenia tak nietypowej przestrzeni bazuje przede wszystkim na terapii odosobnienia, w ramach której izolujemy się od świata zewnętrznego, porzucamy nasze telefony czy komputery i skupiamy się wyłącznie na medytacji.

Doświadczenie, które możemy przeżyć w Hotelu Standard, trwa zaledwie 20 minut. Tyle wystarczy podobno, by odnaleźć życiową równowagę i spojrzeć na codzienność z zupełnie nowej perspektywy i z dużo większym dystansem.

- The Retiring Room to nowoczesny projekt dźwiękowy. Czerpie inspirację z naturalnego cyklu dobowego organizmu, poprawiając nastrój, dodając energii i wzmacniając skupienie poprzez muzykę. Instalacja zabiera gości w podróż, która zaczyna się już od momentu otrzymania klucza w recepcji, aż do wyjścia z pokoju bez okien. To niesamowite doświadczenie, które zupełnie odmienia życie - mówią w oświadczeniu prasowym przedstawiciele londyńskiego hotelu Standard.

Według informacji podanej na stronie Hotelu Standard, The Retiring Room był dostępny dla gości od 17 do 23 stycznia 2023 r. Jeśli jednak wy także chcielibyście zobaczyć, jak to jest, gdy świat na chwilę przestaje istnieć, wystarczy podejść do recepcji i poprosić o taką możliwość. Podobno jeszcze nikt nie usłyszał odmowy.