W Dubaju powstał najgłębszy basen na świecie. Co skrywa w sobie Deep Dive Dubai?

Deep Dive Dubai został oficjalnie uznany w Księdze Rekordów Guinessa za najgłębszy basen na świecie. Jego głębokość jest równa sześciu basenom olimpijskim, co daje przeszło 60 metrów w głąb ziemi. Całość zbudowana została z konstrukcji sięgającej 1500 kilometrów kwadratowych. Projekt układający się w kształt ostrygi zainspirowano historią Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które słyną wszem i wobec z wydobywania pereł.

Reklama

Jednak oprócz fenomenalnych wymiarów, basen wyróżnia się  jeszcze jednym szczególnym elementem. Tworzy pewnego rodzaju opowieść, której poszczególne części składają się w jedną, wielką historię. Aby poznać jej bieg, będziemy musieli zanurzyć się w zatopionym mieście, pełnym  przyulicznych barów, opuszczonych kafejek, ekskluzywnych apartamentów i ciemnych zaułków. Wewnątrz basenu zainstalowano najlepszej jakości oświetlenie oraz systemy nagłośnieniowe, które wprowadzają nurków w niesamowity klimat, dostosowany odpowiednio do podwodnych miejsc, w których aktualnie będą przebywać.

Aby zapewnić bezpieczeństwo nurkującym, pod wodą zainstalowano 56 kamer monitorujących wnętrze basenu. Zadbano także o obecność komory hiperbarycznej na wypadek sytuacji awaryjnych. Woda w kompleksie jest wymieniana co sześć godzin oraz nieustannie filtrowana poprzez sproszkowaną skałę wulkaniczną oraz promieniowanie ultrafioletowe, a jej temperatura utrzymuje się na poziomie 30 stopni Celsjusza.

Sporty ekstremalne - nurkowanie i filmowanie w głębinach 

Co ciekawe, Deep Dive Dubai pełni także funkcję największego na świecie studia filmowego. Dostępne są tam dwa pomieszczenia z możliwością nakręcenia i edycji obrazu. Na terenie basenu przeprowadzane są także lekcje nurkowania, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nurków.

- Deep Dive Dubai oferuje każdemu coś wyjątkowego, a nasz zespół dokłada wszelkich starań dla stworzenia niesamowitego klimatu. Ci, którzy szukają wyjątkowych wrażeń i są początkującymi nurkami, mogą liczyć na bezpieczne i kontrolowane środowisko, w którym dowiedzą się wszystkiego o nurkowaniu. Doświadczeni nurkowie także nie będą narzekać na nudę mówi dyrektor basenu, Jarrod Jablonski

Deep Dive tworzy niesamowitą przestrzeń, która z pewnością zaskoczy nawet najbardziej wymagających podróżników. Tajemnica i ekskluzywność tego miejsca powoli zyskuje sławę na całym świecie, a podziwianie podwodnego miasta staje się obowiązkowym punktem na „wish list” wszystkich, którzy oczekują od życia „czegoś więcej”.