Arabia Saudyjska już od jakiegoś chce zmniejszyć swoją zależność gospodarczą od ropy naftowej. Z tego względu podejmowane są działania ekonomiczno-społeczne, które będą przynosić zyski Arabii Saudyjskiej w przyszłości. Jednym z elementów uniezależnienia się od ropy naftowej jest rozwój sektora turystycznego.

Reklama

Arabia Saudyjska: powstaje "The Rig" - gigantyczny park rozrywki

W ramach rozwoju turystyki powstanie gigantyczny park rozrywki, który budowany jest na platformie wiertniczej!

Budowę "The Rig", bo tak nazywać się będzie centrum rozrywki, zapowiadano już w 2021 roku. Projekt finansowany jest z Publicznego Funduszu Inwestycyjnego.

The Rig - nowy park rozrywki w Arabii Saudyjskiej / materiały prasowe Public Investment Fund The Rig - nowy park rozrywki w Arabii Saudyjskiej / materiały prasowe Public Investment Fund

Jak już wspomnieliśmy, park rozrywki powstanie na terenie nieczynnej platformy wiertniczej. Kompleks będzie miał ponad 150 000 m2, a na jego terenie znajdziemy trzy hotele, jedenaście restauracji, w tym jedna z nich usytuowana pod wodą. Wśród atrakcji znajdą się liczne baseny, rollercoaster, skok na bungee czy skydiving. Na teren "The Rig" dostać się będzie można  drogą morską lub powietrzną – z tego względu zostanie on również wyposażony w lądowiska dla helikopterów.

 

- To wyjątkowa turystyczna atrakcja. Oczekujemy, że przyciągnie turystów z całego świata – podaje Publiczny Fundusz Inwestycyjny w oficjalnym oświadczeniu.

„The Rig” - nowy park rozrywki w Arabii Saudyjskiej / materiały prasowe Public Investment Fund „The Rig” - nowy park rozrywki w Arabii Saudyjskiej / materiały prasowe Public Investment Fund

Arabia Saudyjska. Otwarcie "The Rig" zaplanowano na 2025 rok.

Park rozrywki "The Rig" to część strategii "Saudi Vision 2030", w ramach której Arabia Saudyjska chce dywersyfikować swoją gospodarkę oraz stać się jedną z najchętniej odwiedzanych destynacji turystycznych na świecie. Koszt inwestycji na platformie wiertniczej może przekroczyć nawet 5 miliardów dolarów.