Dubaj to niemalże państwo w państwie, które jest jednym z największych tygli kulturowych na Bliskim Wschodzie. Mieszkają tu i pojawiają się ludzie ze wszystkich zakątków globu, co również znajduje odzwierciedlenie w różnorodności oferowanych w mieście rozrywek i atrakcji.

Reklama

Od wszystkich rodzajów kuchni, przez zagłębie luksusowych sklepów i butików, po pierwszy na Bliskim Wschodzie… ośrodek narciarski zbudowany pośrodku pustyni w jednym z największych centrów handlowych świata. Oto najciekawsze zakątki Dubaju.

Wakacje w Dubaju – luksusowe hotele

Hotel Burj Al Arab/fot. Shutterstock Hotel Burj Al Arab/fot. Shutterstock

Synonimem Dubaju jest luksus, który widoczny jest najlepiej w pełnych przepychu hotelach w mieście, spośród których zdecydowanie najbardziej monumentalnym przykładem jest Burj Al Arab Jumeirah. Uważany za pierwszy „siedmiogwiazdkowy” obiekt w Dubaju hotel na nowo zdefiniował znaczenie pojęcia luksusu.

Goście mogą liczyć tu na prywatne lądowisko dla helikopterów na dachu budynku, a także całą flotę Rolls-Royce’ów Phantomów, które mogą przewieźć ich z hotelu do dowolnego zakątku miasta i z powrotem. Ze względu na to, że budynek znajduje się na znanej na cały świat sztucznej Wyspie Palmowej, mieszkańcy Burj Al Arab mają do swojej dyspozycji także dwa niezwykłe baseny „unoszące się” na powierzchni morza.   

Wnętrze hotelu to z kolei przepych w najczystszej postaci. Złoto, marmur, jedwab i inne luksusowe materiały są w Burj Al Arab elementem wyposażenia każdej przestrzeni w budynku. Obiekt posiada także spa, wykwintną restaurację i wszystkie inne możliwe udogodnienia.

Wakacje w Dubaju – rozrywki

Złoty Suk w Dubaju/fot. Shutterstock Złoty Suk w Dubaju/fot. Shutterstock

Będąc w Dubaju grzechem byłoby spędzenie całego czasu w hotelu. Tym bardziej że miasto pełne jest niezwykłych atrakcji i rozrywek. Jedną z nich są tradycyjne targi tzw. suki, spośród których najbardziej legendarnym jest Złoty Suk. To właśnie tam można znaleźć najciekawszą biżuterię wykonaną przede wszystkim ze złota, ale także z wielu innych drogocennych metali i materiałów. Innym ciekawym targowiskiem jest suk kuchenny, który oferuje całą gamę bliskowschodnich przypraw i smaków.

Kolejne miejsce, którego nie można pominąć, zwiedzając Dubaj, to Burj Khalifa, najwyższy drapacz chmur na świecie. Widok, jaki rozciąga się ze 124 piętra budynku, to prawdopodobnie jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach doznań w mieście.

Akwarium w Dubaj Mall/fot. Shutterstock Akwarium w Dubaj Mall/fot. Shutterstock

Podobnie zresztą jak pustynne safari w napędzanych na cztery koła terenówkach lub na grzbietach wielbłądów. Obie atrakcje dają mały posmak życia na pustyni w najlepszym wydaniu – pełen adrenaliny i relaksu.

W Dubaju warto oddać się też szaleństwu zakupowemu w jednym z największych i najbardziej luksusowych centrów handlowych na świecie – Dubaj Mall. W galerii nie tylko znajdują się wszystkie najbardziej ekskluzywne marki modowe i wnętrzarskie na świecie, ale także wspomniany stok narciarski oraz podwodne zoo i akwarium, oferujące m.in. nurkowanie z rekinami.