Turbot w sosie choron

Ryba - składniki:

Reklama

turbot

turbot 100g

jajko 1

folia spozywcza

oliwa pomace

sól pieprz bialy

Sos choron - składniki:

1 kostka masła

2 łyżki przecieru pomidorowego

2 żółtka

4 łyżki białego wina

sól

pieprz biały mielony

sok z 1/2 cytryny

Turbot w sosie choron / Martim Turbot w sosie choron / Martim

Sposób przygotowania:

Oczyść turbota i dopraw solą oraz pieprzem. Owiń folią spożywczą i wstaw do piekarnika na 70 stopni C. do kąpieli wodnej o podobnej temperaturze. Gotuj w piekarniku około 10 minut. W międzyczasie usmaż omlet z jajka. Wypakuj rybę z folii, połóż turbota na omlecie i delikatnie zwiń wraz z rybą.

Przygotuj sos choron. Roztop masło, a potem zagotuj. Zdejmij pianę, która pojawi się na wierzchu. Czas na kąpiel wodną żółtka i wina. Połącz wspomniane składniki i ubijaj na puszystą masę. Powoli, po kilka kropelek, cały czas mieszając, dodawaj roztopione masło. Dopraw sos sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Dodaj 2 łyżki przecieru pomidorowego.

Polej turbota sosem choron. Udekoruj talerz kawałki pomidorów i świeżymi ziołami.

Podawaj ciepłe, ale nie gorące.

Restauracja Martim / materiały prasowe Restauracja Martim / materiały prasowe

Marcin Jenczelewski – szef kuchni restauracji Martim. Posiada ponad 21-letnie doświadczenie w pracy w kuchni, które zdobywał nie tylko we Wrocławiu, ale i na terenie całej Polski. Jego styl gotowania jest bliski filozofii „less waste” – co oznacza, ze przetwarza jak najwięcej, a wyrzuca jak najmniej. Jego motto, według którego gotuje, to: „Restauracja jest jak dobra fotografia – pobudza zmysły”.

Przez całą swoją karierę zgłębiał tajniki kuchni międzynarodowej, co szybko stało się jego pasją. Dziś wykorzystuje tę wiedzę do tworzenia własnych dań, korzystając z lokalnych produktów.

Miał zaszczyt gotować dla międzynarodowych celebrytów, a wśród jego gości był m.in. Dalajlama XIV.