Superjacht księżnej Diany i Dodiego Al-Fayeda trafia na sprzedaż

Luksusowy jacht pierwotnie nazwany „Jonikal”, później „Sokar”, a dziś „Bash” – to nie tylko wodna posiadłość pełna ekskluzywnych udogodnień. To także miejsce, w którym księżna Diana po raz pierwszy w życiu czuła się spełniona, szczęśliwa i kochana. Dziś, po 25 latach od jej tragicznej śmierci, romantyczny statek został wystawiony na sprzedaż.

Reklama

Ostatnie lato księżnej Diany było prawdopodobnie jednym z najlepszych w jej życiu. Po pełnych smutku i samotności latach spędzonych w małżeństwie z księciem Karolem, Lady Di postanowiła zawalczyć o swoje szczęście. Znalazła je u boku Dodiego Al-Fayeda, egipskiego producenta filmowego, z którym spędziła wakacje na pokładzie luksusowego jachtu zwanego wówczas „Jonikal”.

Początkowo jacht należał do Mohameda Al-Fayeda, ojca Dodiego Al-Fayeda i właściciela Harrodsa. Po tragicznej śmierci księżnej Diany i jego syna statek został wystawiony na sprzedaż, jednak nowego właściciela znalazł dopiero w 2014 roku. Następnie w 2021 roku „Bash”  trafił w ręce Bassima Haidara.

 

Luksusowy statek z królewskimi wnętrzami

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, aktualnie jacht kreuje się pod nazwą „Bash”. Powstał w jeszcze w latach 80. zaprojektowany przez architekta Vincenzo Ruggiero.

Luksusowy jacht księżnej Diany / Yacht  Charter Fleet Luksusowy jacht księżnej Diany / Yacht Charter Fleet

W jego wnętrzu znajduje się aż 9 kabin, które pomieszczą w sumie 18 gości. Przygotowano także specjalne pomieszczenia dla 26-osobowej załogi. Oprócz tego znajdziemy w nim także jacuzzi, taras, bar, ogromny salon oraz jadalnię.

bash-the-luxury-yacht-on-which-princess-diana-spent-her-final-summer-is-for-sale_13.jpg bash-the-luxury-yacht-on-which-princess-diana-spent-her-final-summer-is-for-sale_13.jpg

Całość prezentuje się niesamowicie elegancko – ściany obleczone ciemnym drewnem, kasetonowe sufity i zdobne detale łączą się w definicji Arts and Crafts z początków XX wieku. To właśnie dzięki temu „Bash” nazywany jest często królewskim statkiem.

Luksusowy jacht księżnej Diany / Yacht  Charter Fleet Luksusowy jacht księżnej Diany / Yacht Charter Fleet

„Bash” pojawi się w sprzedaży już we wrześniu 2022 roku. Póki co jednak nie znamy jego ceny wyjściowej. W 2021 roku jacht był wart 10 milionów dolarów – tym razem cena będzie zapewne znacznie wyższa...