14.06.2022 - Truskawkowy Księżyc

Zgodnie z nauką przekazywaną przez astrologów każda pełnia Księżyca ma znaczący wpływ na nasze zachowanie, samopoczucie i ogólną motywację - tymczasem na niebie powoli wschodzi truskawkowy Księżyc. Czy energia, którą przyniesie, będzie równie słodka jak jego nazwa?

Reklama

Truskawkowy Księżyc, znany także jako „różany” lub „kwiatowy” pojawi się na niebie już 14 czerwca 2022 roku o godzinie 13:35 czasu polskiego. Nie będzie to jednak pełnia jak każda inna – zmierzymy się z tzw. „super księżycem”. Oznacza to, że tym razem nasza naturalna satelita będzie wydawać się większa i jaśniejsza niż zazwyczaj.

 

Truskawkowy Księżyc – nazwa i pochodzenie

Truskawkowy Księżyc to nazwa czerwcowej pełni Księżyca, którą nasi przodkowie stosowali już przed wiekami. Wiąże się ze zbiorem dzikich truskawek, czyli poziomek na ziemiach słowiańskich.

To spektakularne widowisko z pewnością zachwyci niejednego miłośnika romantycznych wieczorów w świetle gwiazd, ale sam Truskawkowy Księżyc nie będzie dla nas tak łaskawy, jak mogłoby się wydawać.

 

Pełnia Księżyca w Strzelcu a znaki zodiaku 

Zdaniem astrologów podczas zbliżającej się truskawkowej pełni Księżyca poczujemy się zagubieni i będziemy mieć mnóstwo wątpliwości. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji będzie intuicja. To właśnie ona wskaże właściwą drogę i to ona będzie nas prowadzić w tym czasie.

Jak dokładnie działa Księżyc w pełni Strzelca? Strzelec to głęboki i filozoficzny znak. Symbolicznie, jego łuk i strzała wskazują na sferę prawdy wyższego rzędu. To czas stawania w prawdzie, z wszystkimi mocnymi i słabszymi elementami naszej osobowości. Ważne okaże się także odseparowanie się od wszelkich zewnętrznych rozproszeń. Powinniśmy skupić się na tym, co naprawdę czujemy i czego naprawdę potrzebujemy. 

Oto horoskop na pełnię Księżyca dla każdego znaku zodiaku: 

STRZELEC

To z pewnością Twój czas! Dzięki pełni Księżyca w Twoim znaku poczujesz wyjątkową siłę i będziesz mógł dzielić się nią z innymi. Bądź szczery i szczodry, a truskawkowy Księżyc doda Ci energii! 

KOZIOROŻEC

Księżyc w pełni Strzelca oświetla twoją strefę przebaczenia i dawania. Zatem to wyjątkowy czas dla Ciebie, w którym być może łatwiej będzie Ci przebaczyć komuś lub sobie. Uwolnij się od złej energii i duchów przeszłości! 

WODNIK

Twoja strefa przyjaźni zostanie rozświetlona przez filozoficzną pełnię Księżyca w znaku Strzelca. Wykorzystaj ten czas na spotkanie z osobami, na których naprawdę Ci zależy, dzieli się pomysłami, bądź otwarty. 

RYBY

Z Księżycem w pełni Strzelca podkreślającym twoją strefę kariery, spróbuj poprawić swoje relacje w pracy. Być może Twoja energia jest potrzebna komuś, kto pracuje w Twoim zespole? Daj mu emocjonalne wsparcie, a dobro z pewnością do Ciebie powróci! 

BARAN

Księżyc w pełni Strzelca podkreśla Twoją strefę podróży. Wykorzystaj ten czas na małą wycieczkę, spacer po nieznanej części miasta, odkrywanie nowych miejsc i ludzi. Nawet jeśli nie możesz wyjechać w prawdziwą podróż, wyjdź z własnej strefy komfortu i zamiast podróży samochodem wybierz na przykład pociąg. To dobry czas, by zobaczyć świat z nieco innej perspektywy. 

BYK

Truskawkowa pełnia Księżyca przechodzi przez Twoją strefę intymności. Zatem to dobry moment, by zorganizować romantyczną kolację tylko we dwoje? Czas na randki, miłosne podboje i odkrywanie erotycznych fantazji. 

 

BLIŹNIĘTA

Czerwcowy Księżyc w pełni podkreśli w Tobie strefę relacji. Zabierz przyjaciela lub przyjaciółkę na małą przygodę po mieście, zorganizuj dla kogoś bliskiego małą niespodziankę lub po prostu powiedz "dziękuję" komuś, kto wspiera Ciebie w każdej sytuacji. 

RAK

Z ognistym Księżycem w pełni Strzelca przechodzącym przez strefę zdrowia i diety, przyjrzyj się temu, co jesz. Nie poddawaj się jednak kolejnym restrykcjom, a wręcz przeciwnie, kosztuj, smakuj, eksperymentuj w kuchni! Zaczyna się lato, a to idealny czas na otwieranie się na nowe smaki! 

 

LEW

Romans unosi się w powietrzu, bo czerwcowa pełnia Księżyca wchodzi w Twoją strefę zabawy! Zatem korzystaj z życia i nie bój się iść na całość! 

PANNA

Księżyc w pełni w znaku Strzelca to dla Ciebie dobry moment, by skupić się na domu. Pomyśl o nowych dekoracjach, przemeblowaniu salonu lub zakupach w sklepie meblowym. To czas na budowanie domowego azylu, w którym czuć się będziesz, jak w małym raju! 

WAGA 

Truskawkowy Księżyc w pełni odpowiada za Twoją strefę rodziny i najbliższych. Jesteś z natury towarzyski, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować małe przyjęcie dla najbliższych i sąsiadów. Pomyśl, jak cudowne może być czerwcowe przyjęcie w blasku Księżyca z kieliszkiem dobrego wina w dłoni. 

SKORPION

Żeby było jasne, nie jesteśmy tutaj doradcami finansowymi, ale gdy Księżyc w pełni Strzelca oświetla twój sektor pieniędzy - wyjdź i po prostu kup los na loterię.