Trendy z TikToka: „Hot Girl Walk”

Wyobraźmy sobie taką sytuację: za oknem widać przepiękny, wiosenny poranek. Słońce rzuca pstrokate wzory na ulicę, po której właśnie kroczy wasz sąsiad z pieskiem na smyczy. Ptaki nieustannie wyćwierkują melodię, która nie przypomina żadnej piosenki, ale i tak nucicie razem z nimi. To doskonały moment na to, by wybrać się na spacer, prawda? I właśnie w tym tkwi cała idea „hot girl walk”!

Reklama

Pomysł na „hot girls walk” po raz pierwszy pojawił się na TikToku już dwa lata temu na profilu 22-letniej użytkowniczki platformy o imieniu Mia. Od tego czasu filmik, w którym zaprezentowała swoją ideę, zebrał ponad 800 tysięcy polubień, a oficjalna playlista „hot girl walk” ma przeszło 900 tysięcy obserwujących. Jednym słowem – to totalny tiktokowy hit!

- Wiele osób uważa, że „hot girl walk” to sposób na zrzucenie dodatkowych kilogramów, ale tak nie jest. Największe przemiany to te, które wypracujemy w swoim wnętrzu – mówiła Mia na jednym z filmików.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pod hasztagiem #HotGirlWalk pojawiło się mnóstwo nowych publikacji. TikTokerzy z całego świata promują swoją własną definicję tego terminu, zachęcając innych do dołączenia do całej zabawy. 

No dobrze – ale na czym dokładnie polega „hot girl walk” i jak się przygotować do tego spaceru trochę na opak?

 

Na czym polega „Hot Girl Walk”?

Zdaniem Mii „Got girls walk” wymaga tylko trzech rzeczy: wyjścia na spacer (logiczne!), praktykowania wdzięczności, myślenia o sobie w bardzo pozytywny sposób, czyli hot! 

@inspirachel

Love this @exactlyliketheothergirls I’ll be doing this daily. I need the confidence lately. #selfloveclub #knowyourworth #selflovejourney

♬ original sound - Mia

Gdy już zadbamy o obecność tych warunków, wychodzimy na spokojny spacer i myślimy o tym, za co możemy być wdzięczni. Przy okazji puszczamy sobie w słuchawkach muzykę, która dodaje nam powera. Możemy chodzić tak długo, jak tylko chcemy, bez jakichkolwiek limitów.

W tym czasie zapominamy o wstydliwych wspomnieniach, na których nasz mózg ciągle chce się skupiać. 

Co więcej, brew przyjętej powszechnie nazwie, „hot girl walk” wcale nie jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet. Może praktykować go każdy, kto chce zadbać o swoje samopoczucie i podnieść swoją pewność siebie.

 

„Hot Girl Walk” – dlaczego warto?

Jedną z korzyści „Hot girls walk” jest sam fakt wyjścia na zewnątrz. Ludzie mają różne zdanie na ten temat, ale chyba naprawdę natura ma ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Potwierdzają to także lekarze.

- Natura ma wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Wszystko dzięki temu, że dostarcza organizmowi niezbędnych bakterii wspierających odporność, leczniczych aromatów oraz oczywiście słynnej już witaminy D – mówi dla MBG ekopsycholożka, dr Loraine Van Tuyl.

Korzyścią jest także ruch, nawet jeśli nie ćwiczymy godzinami na siłowni. Regularne spacery nastrajają nas na cały dzień. Dzięki nim czujemy się bardziej zmotywowani, pełni energii i gotowi na nowe wyzwania. To sposób na zaakceptowanie aktywności fizycznej w bardziej przystępny i mniej wymagający sposób.

Co więcej, „Hot girls walk” wcale nie kończy się wraz z końcem spaceru. Chodzi bardziej o stałą zmianę sposobu postrzegania siebie i  wprowadzenie do swojego życia odrobiny balansu, który wspomoże psychikę w tych bardzo niespokojnych czasach.

A zatem – dziewczyny i chłopaki, woda w dłoń i wychodzimy na energetyzujący