Toruń na święta Bożego Narodzenia 2022

Z czym mogą kojarzyć się święta Bożego Narodzenia? Oprócz zapachu domowego barszczu, sosny i grzańca, ich nieodłącznym elementem są także świąteczne pierniki! I chyba nie zaskoczymy was naszym przeczuciem, że tych najlepiej szukać w Toruniu, czyli w mieście, w którym magię Świąt czuć bardziej, niż gdziekolwiek indziej! 

Reklama

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie atrakcje w tym roku czekają nas na toruńskim Rynku Staromiejskim.

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

Jednym z najważniejszych punktów zimowego Torunia jest z pewnością jarmark bożonarodzeniowy, który każdego roku zamienia Rynek Staromiejski w bajkową krainę. 

Na głównym placu starówki znajduje się kilkadziesiąt przyozdobionych kramów, na których znajdziemy najróżniejsze smakołyki, rękodzieła i świąteczne ozdoby. Polecamy do nich zajrzeć, zwłaszcza jeśli marzy wam się kupno piernikowego domku. 

 

W programie toruńskiego jarmarku bożonarodzeniowego znalazło się miejsce na koncerty i warsztaty, które odbędą się w otoczeniu przepięknych iluminacji świetlnych.

Co ciekawe, na rynku staną także drewniane wozy, w których zjemy tradycyjne potrawy kuchni polskiej - oczywiście nie zabraknie wśród nich grzańców o różnych smakach i gorącej czekolady z kolorowymi piankami.

W samym centrum rynku, czyli tuż obok pomnika Mikołaja Kopernika pojawiła się już tradycyjna „Nowościowa” choinka bożonarodzeniowa.

 

Toruński jarmark bożonarodzeniowy rozpoczął się już 26 listopada 2022 roku i potrwa do 20 grudnia 2022 roku. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądała starówka w zeszłym roku. 

Zakupy i zabawy na toruńskiej starówce umili muzyka oraz inne atrakcje, które odbywać się będą na specjalnie przygotowanej scenie. W programie występy znakomitych chórów ze świątecznym repertuarem, spotkania z gośćmi specjalnymi czy jarmarkowe kino plenerowe. 

Muzeum Toruńskiego Piernika

Cóż, chyba nikt z was nie był zaskoczony, że pierniki od razu skojarzyły się nam z Toruniem – znajduje się tam w końcu jedno z największych muzeów pierników na całym świecie!

Mieszczące się przy ul. Strumykowej 4 Muzeum Toruńskiego Piernika to połączenie tradycji z nowoczesnymi, wielowymiarowymi ekspozycjami.

Odwiedzający mają okazję nie tylko dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób powstają słynne toruńskie pierniki, ale także wziąć udział w specjalnych warsztatach jego wypieku – nie mówiąc już o tym, że w budynku przez cały czas unosi się aromat korzennych przypraw!

Poza tym, do dyspozycji mamy także piernikowy plac zabaw, salę baśni i legend, kącik dziecięcy z najróżniejszymi grami i zabawami, wirtualną przebieralnię, która przeniesie nas do średniowiecza, oraz XIX-wieczny salonik

W tym miejscu świąteczny klimat czuć przez cały rok, choć powiemy wam w sekrecie, że w okresie Bożego Narodzenia wszystko wydaje się tam jeszcze piękniejsze i jeszcze smaczniejsze!