Toruń: Sobowtór Mikołaja Kopernika poszukiwany

Zbliżają się 550. urodziny jednego z najsłynniejszych Polaków, który "wstrzymał Słońce, a poruszył Ziemię". Jubileusz ten będzie świętowany w najrozmaitsze sposoby. Jednym z nich będzie poszukiwanie sobowtóra (lub sobowtórki) Mikołaja Kopernika.

Reklama

Dwór Artusa przygotował konkurs, w którym może wziąć udział każdy, kto lubi fotografię, dobrą zabawę i jest spostrzegawczy.

- Czy usłyszałeś lub usłyszałaś kiedyś, że masz fryzurę na Kopernika? A może ktoś z Twoich znajomych przypomina naszego astronoma? Z okazji 550. urodzin najsłynniejszego torunianina przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich osób fascynujących się fotografią, dobrej zabawy i poszukiwania podobieństw! - czytamy na stronie konkursu.

Toruń świętuje urodziny Mikołaja Kopernika i liczy na kreatywność

Organizatorzy konkursu zaznaczają, że w zabawie nie chodzi o znalezienie osoby, która jest identyczna jak Mikołaj Kopernik. Każdy, kto zdecyduje się na udział w konkursie, musi wykazać się kreatywnością. Dlatego też - choć Kopernik nie był kobietą, w konkursie może wziąć udział każdy - niezależnie od płci. 

- Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy kreatywnie pobawić się smartfonem albo aparatem fotograficznym i znaleźć sobowtóra Mikołaja Kopernika. Ale, ale, ale! Do tematu podchodzimy bardzo swobodnie – to nie są zawody na podobny kształt nosa. Spróbujcie odnaleźć w kimś „wewnętrznego” astronoma, ubierzcie swojego pupila w perukę albo uchwyćcie podobieństwo przedmiotu codziennego użytku do naszego Jubilata! Liczy się pomysł, twórcze myślenie i poczucie humoru.

Nagrody w konkursie na sobowtóra Mikołaja Kopernika

Jury wybierze trzy zdjęcia spośród nadesłanych prac. Fotografie zostaną opublikowane na profilu Dworu Artusa na Facebooku i zwycięzca zostanie wybrany w plebiscycie publiczności.

Nagrodą jest profesjonalna sesja fotograficzna w klimatycznym Dworze Artusa.

W konkursie mogą brać osoby powyżej 12. roku życia, a szczegółowy regulamin znajduje się na stronie organizatora.