Polski bar w Londynie wspiera Ukrainę specjalnym drinkiem

Wojna Władimira Putina zjednoczyła przeciwko sobie cały świat. Każdy pomaga tak, jak umie i tak, jak może. Pomysły polskich przedsiębiorców  są naprawdę szalone. 

Reklama

„Ognisko polskie” jest uważane za najstarszy polski bar w South Kensington w Londynie. Jego właściciele postanowili wesprzeć ukraińskich uchodźców, ale ich metoda na zbieranie datków z pewnością nie należy do typowych.

Menu barmańskie lokalu zostało wzbogacone o drinka „The Zelensky”, który nie tylko nawiązuje do nazwiska prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, ale także do narodowych symboli Ukrainy.

- Wszyscy szukamy sensownych sposobów pomocy, ale jednocześnie zdajemy sobie także sprawę z tego, że nic nie jest wystarczające. Musimy jednak wierzyć, że nawet najmniejsza indywidualna darowizna, prezent czy przesłanie wsparcia pomnożone przez miliony osób może mieć ogromny wpływ- piszą właściciele „Ogniska polskiego” w biuletynie e-mailowym.

„Ognisko polskie” organizuje także  specjalne wydarzenia i  zbiórki datków na Caritas, do których już dołączyli się ambasadorzy Polski i Ukrainy w Wielkiej Brytanii.

"The Zelensky" - drink na cześć Wołodymyra Zełenskiego

Niebiesko-żółty drink „The Zelensky” to nie tylko doskonała propozycja barmańska, ale także sposób na dołożenie swojej cegiełki we wsparciu organizacji humanitarnych wspierających Ukrainę. Właściciele „Ogniska polskiego” podzielili się swoją tajną recepturą na ukraiński koktajl, który pokochały już tysiące londyńczyków. 

Drink „The Zelensky” – składniki:

  • 50 ml wódki Kavka
  • 20 ml  blue curaçao  
  • 20 ml soku z cytryny
  • 20 ml morelowego brendy
  • 10 ml syropu cukrowego

Ta propozycja stała się dla londyńczyków prawdziwym fenomenem. Popularność „Ogniska polskiego” znacznie wzrosła, a drink w zadziwiającym tempie napełnia skarbonkę na rzecz pomocy Ukrainie.

Spodobał Ci się Well.pl? Obserwuj nas na Instagramie: