Tesla Model 3 na rok modelowy 2024 została oficjalnie zaprezentowana. Poza zaktualizowanym wyglądem zewnętrznym, zmieniono również wnętrze i wprowadzono kilka poprawek, które mają podnieść komfort podróżowania oraz zwiększyć zasięg.

Reklama

Tesla Model 3 po liftingu ma zmieniony przód i tył

Jak najłatwiej się domyślić, lifting musiał coś zmienić w kwestii wyglądu, a największe zmiany zaszły na przedzie i tyle auta.

Tesla Model 3 po liftingu / materiały prasowe Tesla Tesla Model 3 po liftingu / materiały prasowe Tesla

Z przodu znajdują się dwa smukłe reflektory LED z wbudowanymi światłami do jazdy dziennej, umieszczone nad zmienionym zderzakiem o ostrzejszych liniach i nowym otworem w dolnej części osłony chłodnicy.

Podobnie odświeżono także tył, dodając nowe tylne światła LED, a Tesla stworzyła także nowe 18-calowe felgi Photon i 19-calowe Nova.

 

Tesla Model 3 - zmiany we wnętrzu

Zmiany w kabinie są prawdopodobnie bardziej spektakularne niż te zewnętrzne. Producent nadal hołduje zasadzie minimalizmu, ale w odświeżonym Modelu 3 całkowicie przeprojektowano deskę rozdzielczą, wprowadzając oświetlenie na całej jej szerokości, które zawija na drzwi.

Skoro mowa o drzwiach, Model 3 otrzyma również nowe panele drzwiowe. Ponadto producent samochodu zaprojektował dla auta nową kierownicę, która zawiera kierunkowskazy. Oznacza to, że Tesla usunęła dźwignie na kolumnie kierownicy, a także przeniosła dźwignię zmiany biegów na ekran dotykowy, co może wywołać pewne kontrowersje.

Tesla Model 3 po liftingu / materiały prasowe Tesla Tesla Model 3 po liftingu / materiały prasowe Tesla

Kolejne zmiany dotyczą siedzeń, których zmienił się lekko kształt, a także dodano opcję wentylacji przednich foteli.

Kupujący mogą również zamówić nowy Model 3 z ulepszonym 17-głośnikowym systemem dźwiękowym, a Tesli udało się nawet zwiększyć pojemność bagażnika z 561 litrów do 594 litrów. Pasażerowie siedzący z tyłu otrzymają także 8-calowy ekran dotykowy, na którym mogą dostosować ustawienia klimatyzacji i uzyskać dostęp do różnych funkcji rozrywkowych.

Główny ekran informacyjno-rozrywkowy z przodu również się rozrósł z 15 cali do 15,4 cala i ma węższe ramki.

 

Tesla Model 3 - Większy zasięg na jednym ładowaniu

Jak poinformowała Tesla, zasięg odświeżonego Modelu 3 wzrósł o 11-12 proc. w stosunku do tego co było. W związku z tym podstawowy standardowy zakres RWD może przejechać do 554 km w cyklu WLTP, podczas gdy Long Range do 677 km.

Wersja Standard Range rozpędza się do 100 km/h w 6,1 sekundy, natomiast Long Range z dwoma silnikami elektrycznymi osiąga tę prędkość w 4,4 sekundy. Tesla nie ogłosiła specyfikacji odnowionego Modelu 3 Performance.

Nie jest jasne, czy Tesla wprowadziła zmiany w akumulatorze samochodu, aby zwiększyć jego zasięg, ale wiadomo, że współczynnik oporu powietrza został zmniejszony z 0,23 Cd do 0,219 Cd, co niewątpliwie przyczyniło się do poprawy zasięgu.

Tesla Model 3 po liftingu / materiały prasowe Tesla Tesla Model 3 po liftingu / materiały prasowe Tesla

Odświeżona Tesla może ponownie podbić wyniki sprzedaży tego producenta, gdyż zmiany są znaczące.

Za wersję tylnonapędową należy zapłacić od 205.990 zł, a za odmianę dwusilnikową z napędem na wszystkie koła 240.990 zł. Zamówień na stronie Tesli można dokonywać już teraz.