Luksusowe domy na wodzie - nowy trend wśród najbogatszych

Hayri Dayi i Emin Günal  - założyciele firmy Reina Boats, wpadli na nowy biznes po tym, jak zaobserwowali gwałtowny wzrost żeglugi morskiej podczas pandemii. Młodzi biznesmeni dostrzegli, że istnieje zapotrzebowanie na połączenie jachtu i stylowego mieszkania. Jedną z zalet takiego konceptu miała być stosunkowo niska cena w porównaniu do mieszkalnych katamaranów. Postanowili więc zaprojektować elegancki statek, który przypadłby do gustu żeglarzy nowej generacji. 

Reklama

Dom i jacht w jednym / Reina Boats Dom i jacht w jednym / Reina Boats

„Houseyachts” to linia pięciu modeli, które odpowiadają klasie od „samochodu kempingowego” do luksusowego dwupiętrowego mieszkania. Wszystko oczywiście na wodzie.

Ich długość to od 8 do 18 metrów. Na tej przestrzeni znalazło się połączenie ekskluzywnego wystroju, wysokiej jakości mebli i technologii inteligentnego domu.

Luksusowy dom i jacht w jednym / Reina Boats Luksusowy dom i jacht w jednym / Reina Boats

 

Łodzie mieszkalne nadają się nie tylko na wody śródlądowe

Co ciekawe, łodzie mieszkalne Reina Boats mogą pływać nie tylko po jeziorach czy kanałach. Flota spełnia standardy US Coast Guard i może wypływać na otwarte morze. Statki wykonane z aluminium mają kadłub podobny do katamaranu i zdaniem konstruktorów powinny być równie wytrzymałe. Każdy z nich jest napędzany najnowszą generacją silników zaburtowych Mercury.

Dom i jacht w jednym / Reina Boats Dom i jacht w jednym / Reina Boats

Jeśli jednak ktoś jest bardziej ekologiczny, to może zdecydować się na akumulatory zamiast generatora prądu.

Łodzie będą budowane w Turcji. Pierwszy model, znany jako Reina Live 44DR, zadebiutuje na targach Fort Lauderdale International Boat Show w październiku 2023.