Swatch Nines to jedno z najciekawszych wydarzeń w kalendarzu ekstremalnych sportów zimowych. 31. edycja zimowa odbędzie się w Schilthorn w Szwajcarii w dniach 17 do 22 kwietnia 2023 roku na tle trzech majestatycznych szczytów górskich: Eiger, Mönch i Jungfrau.

Reklama

Swatch Nines - impreza dla tych, którzy kochają zimowe sporty ekstremalne

The Nines po raz pierwszy odbyły się w Niemczech w 2008 roku i od tamtej pory ewoluowały w organizowane dwa razy w roku wydarzenie, podczas którego sportowcy największego kalibru spotykają się, aby eksperymentować, bawić się i testować nowe, rewolucyjne przeszkody i ewolucje.

- Swatch Nines to jedno z niewielu wydarzeń, które mimo braku rywalizacji przyciągają światowej klasy talenty, tworząc najbardziej kreatywne i spektakularne widowiska. Z entuzjazmem zaczynamy to nowe partnerstwo, będące ucieleśnieniem tego, czym sporty akcji są dla Swatch. Swatch Nines będzie wspierać sportowców i wschodzące gwiazdy jako miejsce całkowitej wolności tworzenia i wyrażania siebie.- mówi dyrektor zarządzający Swatch, Allain Villard.

Szwajcaria: NAJLEPSI NARCIARZE FREESKIING I SNOWBOARDZIŚCI szykują się na Swatch Nines w Alpach / materiały prasowe Szwajcaria: NAJLEPSI NARCIARZE FREESKIING I SNOWBOARDZIŚCI szykują się na Swatch Nines w Alpach / materiały prasowe

 

Nic nie dorównuje atmosferze, w której kilkoro najlepszych na świecie snowboardzistów i narciarzy freeskiing rusza w góry, wykonuje najtrudniejsze ewolucje i na każdym kroku czerpie z tego radość. Dzień dla publiczności, relacje w TV i mediach społecznościowych takich marek jak GoPro i Red Bull oznaczają, że możemy być świadkami wyjątkowych chwil, a nawet oglądać bicie rekordów świata.

Od śnieżnych przeszkód po nieprzetarte stoki, wydarzenie nie tylko wysoko zawiesza poprzeczkę dla niezwykłych aranżacji, ale także stale ją podnosi. W ubiegłym roku Swatch po raz pierwszy dołączył w wielkim stylu, tworząc spektakularną przeszkodę śnieżną w kształcie zegarka o tarczy mierzącej 10 metrów, na której sportowcy wykonywali triki przeczące prawom grawitacji. Jako sponsor główny w 2023 roku, szwajcarski producent zegarków zaprosi kilku sportowców Proteam, takich jak szwajcarski narciarz freeskiing Nico Vuignier, szwajcarski snowboardzista Pat Burgener czy kanadyjska snowboardzistka Laurie Blouin na przejazdy ich życia.

The Nines 2022 - Max Moffatt, Laurie Blouin, Pat Burgener, Nico Vuignier / materiały prasowe The Nines 2022 - Max Moffatt, Laurie Blouin, Pat Burgener, Nico Vuignier / materiały prasowe

Szwajcaria: Najwyżej położony na świecie skatepark

Ale Swatch Nines 2023 to także najnowocześniejsze aranżacje, w tym najwyżej na świecie położony skatepark, dzięki którym spotkają się tu dyscypliny sportowe wyzwalające najwięcej adrenaliny. Niektóre z przeszkód opracowali wspólnie najlepsi zawodnicy pod koniec zeszłego roku, podczas ekskluzywnych warsztatów Swatch. Jedno jest pewne - oglądanie snowboardzistów i skateboardzistów w akcji, inspirujących się wzajemnie do nowych trików i technik, dostarczy sporo emocji. Szczegóły dotyczące konkretnych sportowców, grafiku imprezy i ostatecznego wyglądu stoków przedstawione zostaną niebawem.

The Swatch Nines 2022 / materiały prasowe The Swatch Nines 2022 / materiały prasowe