Sztuczna Inteligencja: Marylin Monroe, Salvador Dali i Vincent van Gogh przeniesieni na polskie blokowiska

Lubimy wyszukiwać dla was zabawne obrazy stworzone z pomocą AI. Sztuczna Inteligencja już nie raz doprowadziła nas do śmiechu: choćby wtedy, gdy pokazała stereotypowych właścicieli BMW i samochodów innych marek albo zastanawiała się, jak wyglądaliby Adam Mickiewicz i inni polscy poeci, gdyby żyli w dzisiejszych czasach.

Reklama

Teraz mamy kolejną bombę. Właściciele profilu Sztuczna Polska na Instagramie postanowili zapytać algorytmy jak wyglądałyby postacie ze słynnych portretów gdyby wskoczyły w dres i wylądowały na polskich blokowiskach. W zestawieniu znaleźli się m.in. Vincent van Gogh, Frida Kahlo, Marilyn Monroe czy Albert Einstein.

Autoportret Vincenta van Gogha / Wikipedia Commons Autoportret Vincenta van Gogha / Wikipedia Commons

Efekt jest nie tylko przezabawny, ale przede wszystkim bardzo realistyczny. Użytkownicy Instagrama stwierdzają pół żartem pół serio, że widzieli te osoby na swoich osiedlach. Gotowi?

Einstein, Frida i Marilyn Monroe w dresie? Dla AI nie ma rzeczy niemożliwych

Leonardo da Vinci wymarzył sobie dla Mona Lisy pewnie nieco inny los… Tymczasem na przygotowanej przez Sztuczną Inteligencję ilustracji jego modelka wygląda, jakby szykowała się do wydania debiutanckiego rapowego albumu. Fakt, że ma na bluzie swój własny wizerunek wcale nas nie dziwi. Też wpadlibyście w samouwielbienie, gdyby tyle ludzi chciało was oglądać.

Vincent van Gogh w żółtym dresie… oczywiście na tle słoneczników. Część internautów dziwi się, że posiada dwoje uszu, ale już zostało to wyjaśnione. Podobno potrzebuje ich do słuchania techno z telefonu w autobusie.

Albert Einstein to z kolei ten pan, który lata temu zarzekał się, że nie chce psa, a teraz codziennie rano, w południe i wieczorem wyprowadza swojego pupila. Przy okazji pewnie wypala papierosa albo idzie do sklepu po puszkę ulubionego piwa.

Albert Einstein na polskim blokowisku / Instagram @sztuczna_polska Albert Einstein na polskim blokowisku / Instagram @sztuczna_polska

Marylin Monroe jako jedyna z całego zestawienia jest uśmiechnięta. To pewnie dlatego komentatorzy z Instagrama śmieją się, że "to ta pani, która jeździ białym BMW X5 i ma trzy dochodowe salony z używaną odzieżą". Styl, szyk i oczywiście trwała. Coś wspaniałego!

Widząc Che Guevarę, w uszach od razu słyszę hasło: "Kierowniku, szczera prośba"Salvador Dali handluje pewnie zegarkami na bazarze, a słynna Dziewczyna z Perłą nie ma perły, chociaż ma zieloną butelkę... Mam nadzieję, że rozumiecie. Jest jeszcze Frida Kahlo, która dostała bukiet kwiatów, ale mina malarki mówi wyraźnie, że jej luby ostro wczoraj zabalował.

AI pokazała Marilyn Monroe na polskim blokowisku / Instagram @sztuczna_polska AI pokazała Marilyn Monroe na polskim blokowisku / Instagram @sztuczna_polska

Nie wiem jak wy, ale ja zakochałem się w tych wersjach słynnych postaci. Która jest waszą ulubioną?

 

P.S. Spodobał Ci się Well.pl? Zapraszamy na nasze konto na Instagramie: