Dziecko w samolocie to nie zawsze łatwa sprawa. Pół biedy, gdy lot trwa kilka godzin, ale trasy transkontynentalne? Czasami to prawdziwy horror, zarówno dla rodziców dziecka, jak i współpasażerów. Nic więc dziwnego, że niektóre linie lotnicze wprowadziły strefy Adults Only na pokładach swoich samolotów, a wśród nich jest również pierwszy przewoźnik z Europy.

Reklama

Podróże bez dzieci - już nie tylko hotele

O ile powstaje coraz więcej hoteli przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych, o tyle sama podróż samolotem czy pociągiem zwykle wiąże się z obcowaniem z innymi ludźmi, również tymi najmniejszymi, a ci nie zawsze działają na nas neutralnie... 

Jak się okazuje jednak coraz więcej linii lotniczych na świecie wprowadza strefy tylko dla dorosłych. Do tej grupy dołączył również pierwszy europejski przewoźnik – turecka linia Corendon.

 

Corendon - podróż samolotem bez dzieci

Jak Corendon chce zagwarantować komfort na swoim pokładzie? Po pierwsze, strefa będzie dostępna tylko dla osób powyżej szesnastego roku życia. Po drugie, strefa Adult Only będzie odseparowana od reszty samolotu ścianami i zasłonami. Ma to spowodować, że będzie ciszej i bardziej komfortowo.

Strefa dla dorosłych wyposażona będzie w 93 miejsca, a za bilet trzeba będzie zapłacić dodatkowe 45 euro. Dostępnych będzie również 9 miejsc z większą przestrzenią na nogi, za które przewoźnik życzy sobie dodatkowe 100 euro.

Samoloty ze specjalną strefą bez dzieci będą latać na trasie Amsterdam – Curaçao. Usługa zostanie uruchomiona w listopadzie 2023 roku. Obecnie jest to jedyny europejski przewoźnik, który będzie mieć takie udogodnienia w swojej ofercie.