Zamrożona Niagara - zimowa atrakcja turystyczna USA i Kanady

Zamrożona Niagara to jeden z głównych tematów, który w ostatnich dniach pojawia się na podróżniczych zdjęciach w social mediach. Monumentalny wodospad, który co roku odwiedzają miliony turystów, zamienił się w prawdziwą Krainę Lodu, a wszystko przez gigantyczną burzę śnieżną, która dotknęła USA i Kanadę. W efekcie mrozu i wiatru Niagara częściowo zamarzła, ukazując turystom swoje niezwykłe, zimowe oblicze! Ci, mimo trudnych warunków pogodowych, licznie przybywają pod legendarny wodospad, chcąc na własne oczy zobaczyć majestatyczne piękno Niagary w zimowej aurze.

Reklama

Zdjęcia i filmy częściowo zamrożonego wodospadu zalały social media. W internecie pojawiły się również materiały filmowe i fotograficzne zrobione z lotu ptaka przez dron, na których doskonale widać, jak wielki obszar Niagary pokryty jest śniegiem. Dodatkowym elementem, dzięki któremu rzeka i jej kaskady wyglądają jeszcze bardziej baśniowo, była gęsta mgła unosząca się nad Niagarą.

- To sceneria rodem z Władcy Pierścieni – piszą zachwyceni internauci, komentując zdjęcia wodospadu udostępnione na koncie Niagara Action na Twitterze.

- Wygląda jeszcze bardziej majestatycznie niż zwykle – dodał ktoś inny.

Piękno rzeki Niagara 

Niagara to zbiorcza nazwa trzech imponujących wodospadów znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Kaskady są główną atrakcją rzeki Niagara, która wypływa z Jeziora Erie i płynie przez ponad 55 km do Jeziora Ontario. W czasie swojej drogi rzeka musi pokonać 100-metrową różnicę poziomów i to właśnie u jej ujścia znajdują się wodospady.

Największy z nich to Horseshoe Falls, znany również jako Canadian Falls. Oprócz niego równie piękne są American Falls oraz Bridal Veil Falls, które znajdują się na terenie USA.