Polestar Synergy to nie tylko render. To pełnowymiarowy model, który został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Monachium. Jest to efekt trzech różnych prac i zgłoszeń do konkursu Polestar Design Contest 2022.

Reklama

Polestar Synergy zaprezentowany w Monachium

Elektryczny samochód koncepcyjny powstał z połączenia trzech zwycięskich projektów przesłanych na Polestar Design Contest 2022. Później specjaliści z firmy Polestar wzięli na warsztat propozycje i dodali coś od siebie.

Polestar Synergy / materiały prasowe Polestar Polestar Synergy / materiały prasowe Polestar

Po prezentacji auta w Monachium, projekt nie zostanie schowany do „szafy”. Jego dalsze życie zapewni umowa pomiędzy Polestar a Mattel. Druga z firm stworzy mniejsze modele Synergy w liniach Hot Wheels i Matchbox.

Tematem konkursu Polestar Design Contest 2022 była zrównoważona wydajność, można zatem przypuszczać, że większość prac dotyczyła aut sportowych napędzanych silnikami elektrycznymi.

Wygląd zwycięskiej propozycji to połączenie projektów Devashisha Deshmukha i Swapnila Desai, którzy mieszkają w Paryżu. Z kolei futurystyczne wnętrze wzorowane jest na zgłoszeniu Yingxiang Li z Chin. Połączenie trzech zwycięskich prac w jedną koncepcję zajęło zwycięzcom i zespołowi projektowemu Polestar sześć miesięcy pracy.

 

Polestar Synergy - designerki elektryk 

Model w skali 1:1 to statyczna reprezentacja elektrycznego hipersamochodu o wyjątkowych proporcjach. Model ma 4,56 m długości i zaledwie 1,07 m wysokości i jest wyposażony w wiele kanałów rozprowadzających powietrze wokół nadwozia.

Polestar Synergy / materiały prasowe Polestar Polestar Synergy / materiały prasowe Polestar

Według dyrektora generalnego Polestar, Thomasa Ingenlatha, koncepcja dowodzi, że pojazdy elektryczne mogą być tak samo, jeśli nie bardziej, ekscytujące niż ich odpowiedniki z silnikiem spalinowym.

Po wystawie w Monachium Polestar Synergy wyruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych, która rozpocznie się 7 października od trasy Hot Wheels Legends Tour w El Segundo w Kalifornii.

Jest też polski akcent w tym wszystkim. Wyróżnienie otrzymał także gokart zorientowany na zrównoważony rozwój autorstwa polskiego projektanta Kamila Kozila.

Polestar już niedługo ogłosi zasady najbliższego konkursu. Może tym razem polscy twórcy zostaną wyróżnieni pełnoprawnym modelem?