Bill Gates zarezerwował restaurację z gwiazdkami Michelin na dwa dni

Cała sytuacja miała miejsce siedem lat temu. Bill Gates dokonał rezerwacji w jednej z najbardziej luksusowych restauracji w Barcelonie. Miliarder wynajął cały lokal na dwa dni.

Reklama

Trudno się dziwić, że tamtejszy szef kuchni, Jordi Cruz postawił całą swoją załogę do pionu, aby ich wyjątkowy gość mógł skosztować najwyższej jakości dań. Bill Gates nie spróbował jednak ani jednego z finezyjnych posiłków. Miliarder pojawił się w restauracji z całym zastępem ochroniarzy, zamówił colę i... wyszedł prosto do swojego prywatnego odrzutowca.

Szef kuchni z Barcelony wspomina dziwną rezerwację Billa Gatesa

Jordi Cruz jest uznawany za jednego z najlepszych kucharzy w Hiszpanii. Jest jurorem w tamtejszej edycji "MasterChefa" i szefem kuchni restauracji ABaC w Barcelonie, która ma na swoim koncie trzy gwiazdki Michelin.

Hiszpan opowiadał o tym incydencie już siedem lat temu, jednak musiał odbić on na nim takie piętno, że wciąż do niego wraca. Jordi Cruz był gościem programu internetowego "Planeta Calleja", w którym kolejny raz wspomniał dziwną rezerwację Billa Gatesa.

- Jakiś czas temu do restauracji przyszedł Bill Gates, a z nim... jego 25 ochroniarzy, cała świta. Bill zarezerwował całą restaurację tylko dla siebie. Przygotowaliśmy dla niego i jego zespołu to, co najlepsze i największe. A wiesz, co zrobił Bill? Zamówił dietetyczną colę i wrócił do samolotu.

Restauracja ABaC w Barcelonie - kulinarna mekka z trzema gwiazdkami Michelin

Wyróżniona trzema gwiazdkami Michelin restauracja ABaC znajduje się w butikowym hotelu na obrzeżach Barcelony. Prowadzi ją wspomniany już wybitny hiszpański szef kuchni Jordi Cruz.

Menu degustacyjne kosztuje tutaj 313 dolarów, a dania przygotowywane są z najwyższej jakości lokalnych produktów. Wyjątkowe dania serwowane przez Jordiego Cruza i jego kucharzy zaspokoją nawet najbardziej wybrednych smakoszy i estetów. Goście mogą tu skosztować takich rarytasów, jak: nitro margarita, peklowane foie gras, kalmary po rzymsku czy bouillabaisse, czyli słynna francuska zupa rybna z chrupiącą czerwoną krewetką. Co więcej ABaC posiada piwniczkę zaopatrzoną w niemal 1000 różnych rodzajów win.