Wiszące mosty linowe, to nieodzowny motyw w filmach przygodowych. Jest to również przeprawa, która jest dosyć popularna w prawdziwym życiu. I o ile najwyżej położony tego typu most znajduje się w Azji, to najdłuższy jest o wiele bliżej. Dokładniej za naszą zachodnią granicą, w Niemczech w okolicach Willingen.

Reklama

Niemcy: Skywalk Willingen otwarty dla turystów

Ambitny projekt został otwarty kilka dni temu. Właściciel twierdzi, że ten ważący 120 ton most będzie w stanie pomieścić jednorazowo 750 osób. Oparty jest on na 36 kotwach wbitych w górę na głębokość 21 metrów.

Jego długość to 664 m i jest zawieszony 100 m nad ziemią. Powstał on w pobliżu ośrodka narciarskiego Willingen w centralnej Hesji.

Skywalk Willingen / materiały prasowe Skywalk Willingen / materiały prasowe

Most „Skywalk Willingen” łączy spacerowiczów ze skoczni narciarskiej Muhlenkopfschanze z obszarem Musenberg i jest reklamowany jako najdłuższy niepodparty wiszący most dla pieszych na świecie.

Na stronie internetowej można przeczytać, że odwiedzający będą mogli zobaczyć zapierający dech w piersiach widok oraz skocznię narciarską, która znajduje się poniżej mostu.

Niemcy: Otworzono jeden z najdłuższych wiszących mostów na świecie / materiały prasowe Niemcy: Otworzono jeden z najdłuższych wiszących mostów na świecie / materiały prasowe

Najdłuższy most wiszący jest w stanie wytrzymać huragan

Ulrich Keude, jeden z dyrektorów generalnych Skywalk, ujawnił, że zaprojektowanie i budowa obiektu trwała sześć lat. Jest on też absolutnie pewny bezpieczeństwa mostu. Twierdzi, że most jest w stanie wytrzymać uderzenie huraganu drugiego stopnia z padającym w tym samym czasie śniegiem. Jest to szczyt technologii architektonicznej.

Koszt wejścia na nową atrakcję Willingen to 11 euro za osobę dorosłą i 8,50 euro za dziecko.

W Niemczech otworzono jeden z najdłuższych mostów świata / materiały prasowe Skywalk Willingen W Niemczech otworzono jeden z najdłuższych mostów świata / materiały prasowe Skywalk Willingen

 

Nowe atrakcje turystyczne - mosty wiszące dla pieszych

Inne godne uwagi wiszące kładki dla pieszych to Sky Bridge 721 w Czechach, nazwany tak od jego długości 721 m oraz „Golden Skybridge”, najwyższy w Kanadzie most wiszący, który umożliwia spacerowiczom przejście przez kanion w Kolumbii Brytyjskiej na wysokości 130 m.

Najwyżej położony most wiszący dla pieszych znajduje się w Chinach. Zawieszono go na wysokości 335 metrów. Most powstał nad kanionem Dehang w Jishou.