Zakopane: Bentley Continental w końcu sprzedany!

Na stronie zakopiańskiego Urzędu Skarbowego od października ubiegłego roku widniało „Zawiadomienie o sprzedaży z wolnej ręki samochodu osobowego Bentley Continental”. Luksusowe superauto trafiło pod młotek po zeszłorocznej interwencji komornika, który skonfiskował je jednemu z biznesmenów z Kościeliska.

Reklama

Samochód wyposażony jest w potężny, 6-litrowy silnik rozwijający około 560 KM i został wyprodukowany w 2008 roku. Jego pierwotna wycena została ustalona przez rzeczoznawcę na kwotę 235 tys. złotych. Środki te miały docelowo w całości pokryć zadłużenie wspomnianego przedsiębiorcy, ale przez prawie pół roku nie znajdował się żaden chętny na zakup auta.

Jego cena była obniżana trzykrotnie: najpierw do trzech czwartych, a później do połowy kwoty pierwotnej wyceny. Ostatecznie wartość Bentleya ustalono na 101 tys. złotych i dopiero za tyle udało się go sprzedać w połowie lutego. Jeden z właścicieli salonów samochodowych w rozmowie z tvn24.pl przyznał, że jest to cena "śmiesznie niska" jak za auto tej klasy.

Zakopane: saga ze sprzedażą Bentleya zakończona

Co ciekawe, według urzędników zakopiańskiej skarbówki auto przez cały ten czas cieszyło się względną popularnością, ale mimo to ostatecznie nikt nie decydował się na jego zakup.

– Ludzie dzwonią, pytają, oglądają auto. Zainteresowanie niby jakieś jest, ale dotychczas nikt nie zdecydował się na finalizację transakcji – mówił jeden z lokalnych urzędników w rozmowie z Onetem.

Podobna sytuacja należy jednak raczej do rzadkości. Większość samochodów wystawianych na licytacje komornicze bardzo szybko znajduje nowych właścicieli właśnie ze względu na atrakcyjne ceny. Bentley jest jednak na tyle luksusową i specyficzną marką, że jeśli ktoś decyduje się już na jego kupno, to raczej rzadko z drugiej ręki.