Sebastian Kulczyk sprzedaje jacht Phoenix II

Superjacht Phoenix II to prawdziwe dzieło sztuki konstruktorskiej i oaza luksusu na wodzie. Jednostka została zbudowana przez niemiecką stocznię Lurssen w 2010 r. na specjalne zamówienie zmarłego w 2015 r. miliardera Jana Kulczyka.

Reklama

Jacht ma 90 metrów długości i może pomieścić 12 gości. Na jego pokładzie znajduje się siedem luksusowych kabin – główny apartament właściciela, dwa pokoje VIP, trzy podwójne kabiny oraz jeden pokój, który może służyć jako podwójny lub pojedynczy apartament.

Jacht Phoenix II - luksusowy wystrój i zabawki do wodnego szaleństwa

Wszystkie wnętrza zostały zaprojektowane przez brytyjskie studio Winch Design i inspirowane są stylem Art Deco oraz Nowym Jorkiem lat 30 XX w., dzięki czemu charakteryzują się niezwykłą wytwornością oraz praktycznością. Ponadto na pokładzie znajduje salon piękność, sauna, SPA, kino, siłownia, klub plażowy, a także udogodnienia takie jak winda czy ogromny basen z jacuzzi.

Goście mogą także korzystać z licznych wodnych zabawek znajdujących na jachcie. Wśród nich są m.in. flyboardy, skutery wodne, deski do kite surfingu i wakeboardingu, kajaki oraz narty wodne. Co więcej, wodne szaleństwo na jachcie Kulczyków może trwać nieprzerwanie w zasadzie całą dobę, jako że Phoenix II wyposażony jest także w podwodne oświetlenie.

Wisienką na torcie rozrywek znajdujących się na pokładzie jednostki jest natomiast fortepian znajdujący się w głównym salonie jachtu, który może umilić każdy wieczór podczas rejsu. Cały pobyt umila z kolei 28-osobowa załoga statku, która dba o wszystkie potrzeby gości.

Do niedawna jacht Phoenix II dostępny był na wynajem za pośrednictwem platformy YachtCharterFleet za kwotę miliona euro tygodniowo. Teraz jednak jednostka przejdzie na własność pojedynczego nabywcy z odpowiednio zasobnym portfelem. Cena wywoławcza Phoenix II ustalona została bowiem na 129 mln euro. Sprzedażą jachtu zajmuje się firma Burgess.