Rajd luksusowych samochodów 

Karpacz, Wrocław, Bednary Driving City, Poznań oraz Gdańsk – to trasa tegorocznej wyprawy Rage Rally, która startuje już 8 czerwca w Hotelu Tremonti Ski & Resort w Karpaczu.

Reklama

To właśnie tam spotkają się pasjonaci motoryzacji, którzy przez kolejne cztery dni będą zmagać się z licznymi zadaniami i konkurencjami, które przetestują ich umiejętności wyczynowego prowadzenia aut. Jednak o tym, jakie to będą wyzwania, uczestnicy dowiedzą się dopiero na miejscu.

Rage Rally 2022: trasa pełna niespodzianek

9 czerwca ekipy rajdowe pojawią się we Wrocławiu w pobliżu The Bridge Wrocław Hotel, gdzie stawią czoła kolejnym zadaniom. Następnie uczestnicy w drodze do Poznania odwiedzą Bednary Driving City – największy w Polsce ośrodek doskonalenia techniki jazdy, w którym zapoznają się z zasadami bezpiecznej jazdy i pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych.

W samym Poznaniu załogi pojawią się 10 czerwca o 19:30 w pobliżu Hotelu City Park, gdzie w towarzystwie zachodu słońca uczestnicy imprezy będą mieli okazję podziwiać luksusowe auta biorące udział w rajdzie. Rage Rally 2022 zawita na metę w Porcie Gdańskim 11 czerwca około godziny 15:00.

Mapa rajdu Rage Rally 2022, fot. mat. prasowe Mapa rajdu Rage Rally 2022, fot. mat. prasowe

Rage Rally 2022: najlepsze luksusowe auta na rajdzie w Polsce

Na trasie tegorocznej edycji Rage Rally spotkają się właściciele aut takich marek jak Ferrari, Porsche, McLaren czy Lamborghini. Samochody tej klasy cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i coraz częściej można je spotkać na ulicach polskich miast.  

Tradycją wydarzenia jest z kolei łączenie w ekipy pasjonatów i właścicieli luksusowych aut z przedstawicielami świata szeroko pojętej kultury i mediów, którzy znani są ze swojego uwielbienia dla motoryzacji.

W tym roku do ekipy Rage Rally dołączyli prezenterka Karolina Gilon, raper Kizomistrzowie Europy w rajdach Kamena Rally Team oraz Krystian Plato z TVN Turbo. Galę finałową w Gdańsku poprowadzi Krzysztof „Jankes” Jankowski.

Rage Rally 2022: pomoc charytatywna

Łącząc motto Fundacji Siepomaga „Razem wielką mamy moc!” z hasłem Rage Rally „Nigdy się nie poddawaj” organizatorzy rajdu, jak co roku, wybrali jeden cel, na który zostanie przekazany dochód ze zbiórki i sprzedaży gadżetów z rajdu.

W tym roku zgromadzone fundusze wesprą Lucusia, podopiecznego Fundacji Siepomaga, który cierpi na rzadki rodzaj nowotworu neuroblastomę IV stopnia. Zebrane podczas wydarzenia pieniądze zostaną przekazane rodzicom chłopca.

Dodatkowo podczas finału w Gdańsku zorganizowana zostanie aukcja, w której do wylicytowania będzie luksusowe pióro marki Visconti oraz trzy koszulki z autografami celebrytów biorących udział w Rage Rally – Karoliny Gilon, Kamena Rally Team, Kizo i innych.