Chiński Nowy Rok 2022: Rok Tygrysa Wody i kolory Feng Shui

Już 1 lutego rozpoczniemy Chiński Nowy Rok, który tym razem upłynie nam pod znakiem Tygrysa Wody. Zgodnie z chińską astrologią, przed nami czas pełen wyzwań. Słowami przewodnimi staną się: ambicja, rywalizacja, kreatywność i relacje. Jak rozwiać negatywne emocje kolejnych miesięcy? Pomogą nam w tym kolory pięciu żywiołów Feng Shui 2022.

Reklama

Nowy rok tworzy nowe początki. Przyda nam się to po Roku Metalowego Bawoła, który był dla nas tak samo ciężki, jak jego metafora. Czego możemy się spodziewać po roku Tygrysa Wody? Niespodzianek – wielu niespodzianek.

Aby jednak nie zatracić się w nowościach i entuzjazmach, powinniśmy przestrzegać starożytnych zasad Feng Shui, które pozwolą nam osiągnąć harmonię i życiową równowagę.

 

Feng Shui – sztuka pokoju i dobrobytu

Feng Shui jest zakorzenione w taoistycznej koncepcji „chi”, która została stworzona przed dwie przeciwstawne i uzupełniające się siły: Yin oraz Yang. 

Zasady Feng Shui opierają się na pięciu żywiołach: wody, drewna, metalu, ognia oraz ziemi. Każdy z nich reprezentuje inne cechy:

  • drewno – kreatywność i wzrost
  • ogień – przywództwo i śmiałość
  • ziemia – siłę i subtelność
  • metal – skupienie i porządek
  • woda – emocje i inspiracje

 

Utrzymanie równowagi pomiędzy żywiołami prowadzi do pozytywnego „chi” i równoważy naturalny przepływ energii. Jak tego dokonać? Pomogą nam w tym kolory.

 

Szczęśliwe kolory Feng Shui w Roku Tygrysa Wody 2022

Morski jasny błękit, ognista czerwień, miętowa zieleń i imperialna żółć – to cztery kolory, które według Feng Shui zapewnią nam szczęście w nowym roku. Niektórzy nazywają je nawet „kolorami wzmacniającymi”, które traktowane są jako amulety w formie ubrań, dodatków, a nawet kolorów ścian.

Ale co właściwie oznaczają?

Cerulean Blue - morski jasny błękit 

Bladobłękitny odcień z zielonkawym odcieniem reprezentuje uspokojenie, wolność i spokój. Ten kolor ma przynieść nam szczęście w komunikacji, negocjacjach, a także rozmowach o pracę. Niestety w nadmiernych ilościach może działać negatywnie – doprowadza do rozpaczy, ospałości i oziębłości.

Miętowa zieleń

Ten kolor aktywuje element żywiołu drewna, reprezentując szeroko rozumiane uzdrowienie, wzrost oraz pomysłowość. Miętowa zieleń będzie szczęśliwym kolorem szczególnie dla tych, którzy chcą rozpocząć w swoim życiu nowy etap – nowa praca, szkoła, miasto czy podróż – dzięki niemu możemy być spokojni o swoje plany.

Nadużycie miętowej zieleni może doprowadzić do porażki i uczucia zazdrości.

Ognista czerwień

To symbol ruchu, witalności, pasji i miłości. Ognista czerwień aktywuje żywioł ognia i przyniesie szczęście tym, którzy wchodzą w nowy związek lub oczekują narodzin dziecka. Chociaż jest to kolor zakochanych, jego nadmierne użycie może doprowadzić do wściekłości i popsucia relacji.

Imperialna żółć

Kolor symbolizuje wiedzę, mądrość i organizację. Imperialna żółć może być szczęśliwa dla osób, które planują zakup nieruchomości lub planują inną kosztowną inwestycję. Jednak gdy w naszym życiu będzie jej za dużo, doprowadzi do bankructwa lub próżności.

Każdy z czterech kolorów może zostać zrównoważony przez biel i złoto – kolory metalu. To one uchronią nas przed negatywnymi skutkami kolorów wzmacniających.