Najczęściej wyszukiwane miejsca na świecie 2022

Google po raz kolejny podzieliło się ze światem swoim „rokiem wyszukiwań” w kwestii inspirujących podróży. Tym razem jednak w zestawieniu nie znajdziemy klasycznego Time Square w Nowym Jorku czy paryskiej Wieży Eiffla – dlaczego? Ponieważ wszystko wskazuje na to, że w minionym roku turyści kierowali się przede wszystkim nietuzinkowością oraz lokalnym bogactwem.

Reklama

Przed wami ranking najczęściej wyszukiwanych miejsc na świecie 2022!

1. Sky Garden w Londynie, Wielka Brytania

Najczęściej wyszukiwanym miejscem na świecie w 2022 r. było londyńskie Sky Garden. Słynna szklana kopuła przy 20 Fenchurch Street jest domem dla zapierających dech w piersiach ogrodów oraz niesamowitych tarasów widokowych.

To jednak nie tylko uczta dla oka -  smakosze będą mogli przy okazji odwiedzić całe mnóstwo kultowych restauracji i barów.

Największe wrażenie robi jednak taras na Walkie-Talkie na 43. piętrze. Według turystów trudno gdziekolwiek znaleźć równie romantyczne miejsce, bo Sky Garden jako jedyny oferuje dosłownie niebiańskie widoki na Londyn o zachodzie słońca.

2. Setas de Sevilla w Sewilli, Hiszpania

Metropol Parasol, znany również jako Setas de Sevilla to wielka, geometryczna konstrukcja przypominająca sieć połączonych ze sobą grzybów, które zdobią cały obszar budynku na wysokości 30 metrów.

Co więcej, ukrywają one w sobie pewną tajemnicę. Tak naprawdę pełnią także funkcję tarasu, który zapewnia jeden z najpiękniejszych widoków na Sewillę - szczególnie po zmroku.

3. Tanah Lot na Bali, Indonezja

Tanah Lot jest jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych na Bali. Świątynia oblewana każdego dnia blaskiem zachodzącego słońca została zbudowana na skalistym szczycie, o który non stop rozbijają się ogromne fale. To miejsce naprawdę ma w sobie coś niezwykłego.

Warto wiedzieć jednak, że Tanah Lot to przede wszystkim stare hinduskie sanktuarium, wokół którego aż rosi się od kapliczek, malutkich targów oraz restauracji serwujących lokalne przysmaki.

4. HeHa Ocean View w okręgu specjalnym Yogyakarta, Indonezja

Jednym z najnowszych miejsc turystycznych w Gunung Kidul Regency, w okręgu specjalnym Yogyakarty, jest hotel HeHa Ocean View, który znajduje się na najbardziej wysuniętym na południe krańcu wybrzeża.

Widoki na bezkresny ocean, stylowy glamping, a może odrobina adrenaliny podczas lotu balonem? To luksusowe miejsce powoli staje się kultowe i trudno się dziwić. Jest ciekawe nie tylko ze względu na atrakcje, bo sam projekt budynku ma przypominać kształt plaży w Gunung Kidul.

5. Ponta da Piedade w Lagos, Portugalia

Ponta de Piedade to malownicze miejsce, gdzie formacje skalne - złocistożółte głazy przypominające klify – spotykają z podpowierzchniowymi wodami Atlantyku. Uważa się je za jedno z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Portugalii i naprawdę nie trzeba zgadywać, dlaczego tak jest. Spójrzcie tylko na widoki!

6. Oshino Hakkai w Oshino, Japonia

Region Fuji Five Lakes obejmuje grupę ośmiu stawów znanych jako Oshino Hakkai lub Osiem Mórz Oshino. 

Woda, która się w nich zbiera, spływa ze zbocza góry Fudżi przez kilka dziesięcioleci przez warstwy przepuszczalnej skały wulkanicznej. Dzięki temu wody bogatych w minerały stawów są nieskazitelnie czyste. Oshino Hakkai jest częścią wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO góry Fudżi w 2013 roku.

 

Wśród najpopularniejszych miejsc wyszukiwanych w 2022 roku znalazły się także: 

7. Belvedere del Gianicolo, Rzym, Włochy

8. Petrin Tower, Praga, Czechy

9. Miradouro de Santa Luzia, Lizbona, Portugalia

10. Wuling, hrabstwo Nantou, Tajwan